Liu Shaoang ezüstérmes 1500 méteren

A 18 éves sportoló megszerezte pályafutása első egyéni Eb-érmét.

2017. 01. 14. 16:49

A 18 éves sportoló 1500 méteren végzett a második helyen, ezzel megszerezte pályafutása első egyéni Eb-érmét. Ugyanebben a fináléban testvére, Liu Shaolin Sándor negyedik, Knoch Viktor pedig ötödik lett. A nőknél Jászapáti Petra szintén A-döntőbe jutott, ahol hatodikként végzett ezen a távon.

500 méteren a világbajnok Liu Shaolin Sándor a fináléban az élen haladt, amikor elcsúszott, így negyedik lett. A B-döntőbe jutott Knoch Viktor hatodik lett, az ugyanitt másodikként célba érő Liu Shaoangot pedig utólag kizárták a futamból, ezzel nyolcadikként végzett. Ezen a távon Jászapáti Petra szintén B-döntős volt, s összesítésben hetedik lett.