Császár számára necces a válogatottszereplés

Az Eb-selejtezők idején klubjánál is leterhelt, Vranjestől pedig fogalma sincs, mire számítson Császár Gábor.

MN
2017. 04. 06. 8:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Császár Gábor, a Schaffhausen kézilabdacsapatának irányítója továbbra is tagja a magyar válogatottnak, a júniusig hivatalban lévő szövetségi kapitány, Xavi Sabaté beszélt vele, s számít rá a májusi Eb-selejtezőkön.

„A Dánia elleni oda-visszavágó nagyon necces időpontban van nekem, mert pont az itteni elődöntő és döntő közötti napkora esik, s nagyon remélem, hogy idén is döntőt tudunk játszani, ez nagyon fontos lenne a klubnak, viszont az a két válogatott meccs meg nem kis mérkőzés” – fejtette ki dilemmáját a 226-szoros válogatott játékos a DIGI Sport reggeli műsorában.

Nyártól viszont új szövetségi kapitány, Ljubomir Vranjes dolgozik a nemzeti csapat élén, ám Császár még nem tudja, mire számítson. „Megmondom őszintén, fogalmam sincs, mi lesz, azt sem tudom, velem mi a terve.

Rengeteg olyan edző volt már a karrierem során, akivel alig vártam, hogy együtt dolgozzunk, aztán elég nagy csalódás lett a vége. Ugyanebbe a cipőbe nem szeretnék kerülni,

azt gondolom, amit láttunk tőle, az nagyon pozitív, de hogy ebben a magyar közegben a válogatottal vagy a Veszprémmel meddig fog tudni eljutni, azt nyilván majd az eredmények fogják megmutatni, mert bármikor bármi megtörténhet. Úgyhogy én nagyon előre nem tervezek.”

A 32 éves irányító kijelentette, nem hiányolja azokat az éveket, amikor európai topcsapatokban játszott. „Nekem a párizsi túra szuper kaland volt, nagyon szerettem, azt gondolom, lelkileg rengeteget fejlődtem, viszont ugye a kézilabdában csalódás volt. Utána eljöttem ide,

újra összeszedtem magam, s megmutathattam, hogy ugyanolyan jó játékos vagyok.”

Császár 2015 februárjában a Paris Saint-Germaintől igazolt a Schaffhausenhez, s a minap 2021-ig meghosszabbította szerződését.

„A legfontosabb az volt számomra, hogy a családommal jól érezzük magunkat, megtaláljuk a számításunkat, kiegyensúlyozott életet tudunk élni. Emellett a kézilabda is jól megy, tele vagyok önbizalommal, és nagyon örülök, hogy januárban a válogatottal tudtam egy olyan vébét produkálni, amelyen számítottak rám, és fontos szerepem volt. Úgyhogy nem volt sok kérdőjel” – indokolta, hogy további négy évre elkötelezte magát.

Felidézte még, hogy a svájciakkal rengeteg élklub ellen játszott a Bajnokok Ligájában, volt csapatát meg is szorongatták március elején, amikor a Telekom Veszprém 28-27-re győzött a Kadetten Schaffhausen otthonában.

A teljes beszélgetést itt tekintheti meg:

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.