Felső korhatárt vezetnének be a Mount Everesten

Így akadályoznák meg a tragédiákat a helyi hatóságok.

MTI
2017. 05. 08. 10:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jelenlegi nepáli törvények értelmében legalább 16 évesnek kell lenni a csúcshódításhoz, a komoly fizikai kihívás teljesítésének azonban nincsen felső korhatára.

„Nagyon fontos, hogy minél hamarabb bevezessük a korhatárt. Ha lett volna ilyen szabályozás, akkor megelőzhettük volna egy élet elvesztését” – mondta a nepáli hegymászó egyesület vezetője, hozzátéve, hogy a testület a 76 éves korhatár bevezetését fogja szorgalmazni a kormánynál.

A 85 éves volt nepáli katona, Min Bahadur Sercsan szombat délután halt meg az alaptáborban, az orvosok szerint valószínűleg szívinfarktusban, de a boncolás eredményeire még várni kell néhány napot.

Az 1931 júniusában született hegymászó 2008-ban 77 évesen ért fel a 8848 méteres csúcsra, 2013-ban azonban felülmúlta egy japán vetélytársa, Miura Juicsiro, aki 80 évesen mászta meg a világ legmagasabb hegyét. Sercsan márciusban jelentette be: a tavaszi szezonban újra nekivág az Everestnek, hogy ismét az övé legyen a Guinness-rekord.

A férfi testét helikopterrel szállították vasárnap Katmanduba, ahol több száz családtagja, rokona és támogatója vett részt a búcsúztatásán. A ceremónián a helyi kormány tagjai és férfi hegymászótársai is lerótták tiszteletüket.

A napokban kezdődő idei szezonban minden korábbinál több, csaknem 400 hegymászó, köztük Klein Dávid és Suhajda Szilárd készül arra, hogy felmásszon a világ legmagasabb pontjára.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.