Kajak-kenu világkupa: hét arannyal zártak a magyarok

Összesen 13 érem jött össze, egyetlen ország sem gyűjtött többet.

MTI
2017. 05. 28. 16:27

Az új típusú stafétában egy-egy férfi- és női kajakos, illetve kenus alkotott egy-egy csapatot, s a versenyzők 6x500 métert teljesítettek váltva egymást. A női versenyző rajtolt, a 3000 méteres táv utolsó szakaszát pedig a férfi teljesítette.

Magyar részről a Takács Tamara, Kopasz Bálint, illetve a Lucz Dóra, Németh Viktor Máté kajakos és a Lakatos Zsanett, Kiss Tamás kenus duó versenyzett, mindhárom kettős magabiztosan jutott a négyes döntőbe, ahol Takácsék és Lakatosék fölényes győzelmet arattak, míg Luczék a harmadik helyen zártak.

A magyarok 13 dobogós helyükkel az éremtáblázat élén végeztek. A paraversenyek során is szereztek egy érmet: Suba Róbert – még pénteken – ezüstérmes lett a KL1-es kategóriában.

A szegedi regattán, amely az idei gyorsasági vk-sorozat második állomása volt, 66 ország versenyzői küzdöttek.