Győzelmet aratott Hosszú és Cseh Barcelonában

Grátz Benjámin és Dudás Dániel negyedikként végzett.

2017. 06. 13. 18:52

A Rióban háromszoros olimpiai bajnok Hosszú a katalán fővárosban – az esemény honlapja szerint – 4:33.71 perccel végzett az élen, míg 200 méter gyorson a nyolcadik időeredménnyel csapott célba (1:59.44 p). A magyar versenyző 100 méter háton a délelőtti selejtezőből a legjobb idővel jutott be az esti fináléba, ott azonban nem állt rajthoz. Távol maradt a 100 méter pillangó esti programjától is, ebben a számban Szilágyi Liliána a 10. időt úszta (58.70 mp).

Cseh László 200 méter pillangón utasította maga mögé a teljes mezőnyt, és jelentős előnnyel nyert a fináléban 1:56.69 perccel. Az egri színekben versenyző 31 éves klasszis az 50 méteres pillangó döntőjében is érdekelt volt, ott negyedik lett (23.83).

Negyedikként végzett két további magyar férfiúszó is: Grátz Benjámin 200 méter háton (2:02.34), Dudás Dániel pedig 200 méter vegyesen (2:02.30) csúszott le a dobogóról.

A Mare Nostrum elmúlt hétvégén Monacóban indult sorozatának második versenye szerdán folytatódik és zárul is Barcelonában, a harmadik viadalt pedig szombaton és vasárnap a franciaországi Canet-en-Roussillonban rendezik.