Magyar úszó diadalmaskodott nyílt vízen Portugáliában

Rasovszky Kristóf személyében magyar győztest avattak férfi 10 kilométeren.

MN
2017. 06. 25. 11:22

Az olimpiai távon junior világ- és Európa-bajnok maratonista a szombati viadalon – a vizes sportokat összefogó nemzetközi szövetség, a FINA honlapjának beszámolója szerint – 1.29:50,97 óra alatt ért elsőként célba, két másodperccel hamarabb, mint a német Rob Muffels – írja az MTI.

A beszámoló szerint a nőknél a 2016-os vk-győztes olasz Rachele Bruni volt a leggyorsabb, aki 1.37:36,28 órával nyert. A 25 kilométeren világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Olasz Anna Setúbalban 13. lett.

Az argentin Viedma (február 4.), majd Abu-Dhabi (március 11.) után a portugáliai volt a harmadik állomása az idei, 7 esemény alkotta világkupa-sorozatnak, amelynek negyedik versenye a kanadai Lac Saint-Jeanban lesz július 27-én.