A budapesti dzsúdó-világbajnokság névadó főszponzorával, a Suzukival ma írták alá a szerződést, az összeg nem derült ki, csak az, hogy – miként a Magyar Judo Szövetség (MJSZ) elnöke, Tóth László mondta – „nagyon nagy”.
„Büszke vagyok arra, hogy a magyar kormány és a magyar állam mellett egy ilyen jelentős támogatója lesz a dzsúdó-világbajnokságnak” – mondta Tóth. A támogatáshoz kapcsolódóan a magyar cég vezérigazgatója, Abe Josinobu hét gépkocsit adott át a sportolóknak.
A vb augusztus 28-án kezdődik a Papp László Budapest Sportarénában, hat napon át az egyéni küzdelmekre kerül sor, szeptember 3-án a csapatversenyekkel zárul a viadal.
Kovács Antal, a sportág egyetlen magyar olimpiai bajnoka szerint a csapatban – amelynek végleges névsorát a július eleji kínai Grand Prix után jelentik be – akár több aranyérem is benne van.
A híresen nagy cselgáncskedvelő Vlagyimir Putyin orosz elnök Budapestre látogatása továbbra is napirenden van, s a terv szerint szeptember 3-ára a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Thomas Bach is a versenyre érkezik.