Kajak-kenu-Eb: megvan az első arany és bronz

Szárnyalnak a magyar sportolók a szombati versenynapon.

MN
2017. 07. 15. 8:10

Megszerezte első aranyérmét a plovdivi kajak-kenu-Európa-bajnokságon (Eb) a magyar delegáció. A női K–1 1000 méteres döntőjét Bodonyi Dóra nyerte meg. Kajakosunk meggyőző fölénnyel verte a mezőnyt. Másodikként a lengyel Beata Mikolajczyk ért célba, míg a harmadik a brit Rachel Cawthorn lett.

Az arany után nem sokkal megérkezett az első bronz is, Kopasz Bálint szintén a kajakosok ezer méteres versenyében szerzett érmet. A számot a portugál Fernando Pimenta nyerte, míg a másodikként a dán René Poulsen végzett. Vasbányai Henrik C-1 1000 méteren az ötödik helyen ért célba.

A Hagymási Réka, Farkasdi Ramóna duó aranyérmet szerzett kajakkettes 1000 méteren.

A Lucz Dóra, Medveczky Erika, Takács Tamara, Vad Ninetta összeállítású női kajaknégyes aranyérmet szerzett 500 méteren.

A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső duó aranyérmet szerzett kenu kettes 500 méteren.

A Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter és Mozgi Milán alkotta férfi kajaknégyes aranyérmet szerzett 500 méteren.