Wimbledon: óriási csatában kiejtette Nadalt Fucsovics legyőzője

2:2 után egy két és negyed órás záró szett következett. Összesen majdnem öt órán át teniszeztek.

2017. 07. 10. 20:14

Gilles Müller maratoni, ötszettes mérkőzésen búcsúztatta Rafael Nadalt, így bejutott a wimbledoni teniszbajnokság negyeddöntőjébe.

Müller – aki az első fordulóban Fucsovics Mártont múlta felül – megnyerte az első két játszmát. Ezzel megszakította a spanyol remek szériáját: előtte 28 szettet nyert sorozatban Grand Slam-tornákon. A kétszeres wimbledoni bajnok Nadal azonban egyenlíteni tudott, így döntő szettre került a sor.

A két és negyed órás záró felvonásban a luxemburgi játékos volt lépéselőnyben, és bár Nadal négy mérkőzéslabdát is hárított, végül Müller kerekedett felül a kilenc perc híján ötórás összecsapáson.

A legjobb nyolc között a horvát Marin Cilic lesz Müller ellenfele.