Grúzia

A franciáké a bronzérem a férfi kézilabda-Eb-n

A gallok három góllal múlták felül a dánokat Zágrábban.

2018. 01. 28. 19:06

Színvonalas, végig kiegyenlített mérkőzést vívtak a világbajnok franciák és az olimpiai bajnok dánok. Az döntötte el a találkozót , hogy az első félidő második felében a franciák rendkívül hatékonyan játszottak, és kétgólos hátrányukból (6-8) a szünetre háromgólos előny (17-14) lett.

A meccs legeredményesebb játékosaként a dán Hans Lindberg 14 kísérletből 12 gólt szerzett, a győztes franciáknál Nikola Karabatic 11 lövéséből 9 találat született.

Ötödik Eb-érmüket szerezték meg a háromszoros Eb-győztes franciák. 2008 után másodszor végeztek a harmadik helyen.

A magyar válogatott a 14. helyen zárta a kontinenstornát, miután előbb az olimpiai bajnok Dániától 32-25-re, majd Spanyolországtól 27-25-re, végül Csehországtól 33-27-re kikapott a varasdi D csoportban.

Spanyolország és Svédország este fél 9-től játszik az elsőségért.