LABDARÚGÁS

Sajtóhír: Verstappen igent mondott a Mercedesnek
A négyszeres világbajnok jövője a legforróbb téma jelenleg a Forma–1-ben.
LABDARÚGÁS
A törökök és az oroszok elleni meccs gondjai előtt kezdjük ezzel: az UEFA alapvetése az, hogy a fennhatósága alá tartozó mérkőzéseket zárt kapuk mögött kell megrendezni. Vonatkozik ez most a két nagy európai kupa, a Bajnokok Ligája és az Európa-liga jelenleg zajló helyosztóira, az új kiírás jövő héten kezdődő selejtezőire, a budapesti Szuperkupára, valamint a Nemzetek Ligája szeptemberi meccseire. Közvetlenül persze a járványveszély miatt, de akad más, mellékes szempont is: a kupákban az idő szűkössége okán a továbbjutás egyetlen meccsen dől el, a párharcokból a szerencsésebb csapat otthon játszhat, és az UEFA szerint nem lenne sportszerű, ha még a szurkolói támogatását is élvezhetné ott, ahol az érintett állam hatóságai erre lehetőséget adnak. Ezért például hiába mehetnek ki szabadon, megkötések nélkül a nézők Magyarországon a bajnoki találkozókra, a Ferencváros, a Bp. Honvéd és a Mol Fehérvár nélkülük kénytelen lejátszani a jövő héten az első selejtező mérkőzését hazai pályán.
A Nemzetek Ligájában (NL) is rengeteg a bizonytalanság. Itt körmérkőzéses, oda-visszavágós formában zajlanak a küzdelmek, tehát nem játszanak szerepet kissé nyakatekert, sportszerűségről szóló elméletek. Az UEFA az NL legutóbbi prezentációjában azt jelezte, hogy szeptember elején zárt kapuk mögött kell megrendezni az első két fordulót, a további találkozókról pedig később dönt majd, de hivatalos értesítést erről az MLSZ eddig még nem kapott.
Magyarország szeptember 3-án a törökök ellen játszik idegenben, 6-án pedig Oroszországot fogadja a kiírás szerint. A válogatott két hét múlva kezd el edzőtáborozni, de senki sem tudja, hova is kell majd pontosan elutazni. Törökország az úgynevezett piros, tehát legszigorúbb kategóriába tartozik a fertőzés veszélyét tekintve, bizonytalan, hogy a magyar csapat be- és visszautazhat-e karantén kötelezettsége nélkül, s egyáltalán Törökországban lesz-e a mérkőzés vagy semleges helyszínen. A törökök már adtak egy, az ország közepén található helyszínt, de azt az UEFA nem fogadta el, napokon belül várható a döntés.
Oroszország besorolása jelenleg sárga az országos tiszti főorvos listáján, ami könnyebbséget jelent, sőt egy kormányrendelet szerint a kiemelt sporteseményekre a külföldi részvevők beutazhatnak bizonyos feltételekkel. Ilyen például a negatív koronavírusteszt, ráadásul az UEFA ajánlása alapján a csapatok nem menetrend szerint, hanem charterjáratokkal repülnek a találkozók helyszíneire, ahol teljes elszigeteltségben töltik el az időt, még a stadionban is.
Előfordulhat, hogy valamelyik sorozatban a pályaválasztó csapat országában nem lehet megrendezni a mérkőzést, ebben az esetben a hazai együttesnek kell semleges helyen megoldást találnia. Magyarország – Görögország, Lengyelország és Ciprus társaságában – a mai állapotok alapján alkalmas a beugró szerepre, és fel is ajánlotta a stadionjait. Ez úgy történt, hogy az MLSZ bekérte a stadionok üzemeltetőitől a szabad időpontokat és az árajánlatokat, ezeket elküldte az UEFA-nak, amely készített egy katalógust, és az érintett klubok ebből válogathatnak – a szlovén Celje már le is kötötte magának az újpesti Szusza Ferenc Stadiont az ír Dundalk elleni selejtezőre.
Az UEFA szándéka egyébként világos: bárhogyan, de legyenek meccsek, a televíziók közvetítsenek, a szponzorok hirdetései megjelenhessenek. A többi mellékes.
A négyszeres világbajnok jövője a legforróbb téma jelenleg a Forma–1-ben.
A Bayer Leverkusen a nyár folyamán harmadszor kötött üzletet az angol klubbal.
Pedig a Real Madrid és a Borussia Dortmund meccse összejött a klubvilágbajnokság negyeddöntőjében.
Jessica Pegula, Coco Gauff és Alexander Zverev is reagált a saját korai wimbledoni búcsújára.
Kiderült, mikor csap le a pusztító vihar az országra
Most a messiásról áradozik
Dárdai Pálnak ezt nehéz lesz megemésztenie, mintha elfelejtették volna
Orbán véresszájú ellenfele leleplezte Magyar Péter ördögi tervét
Rá sem lehet ismerni erre a Fradira, Robbie Keane nehéz feladatra vállalkozott
Orbán Viktor: Akárminek is gondolja magát, nem szórakozhat nemzeti szimbólumainkkal
A luxusfeleség: Olena Zelenszka
Újra kapható a nyár slágerterméke a Lidlben, ennyiért nincs máshol!
Váratlan helyről kapta meg a kegyelemdöfést Aranyosi Péter, Kormos Anett volt a tettes
Azahriah gusztustalan módon sértegette a Fidesz szavazókat, elgurult a gyógyszere
Baloldali megmondóember állt ki a Csík zenekar énekesnője mellett + videó
Meggyűlt a hattyúbanda baja a rendőrökkel Dunaharasztin + fotók
A négyszeres világbajnok jövője a legforróbb téma jelenleg a Forma–1-ben.
A Bayer Leverkusen a nyár folyamán harmadszor kötött üzletet az angol klubbal.
Pedig a Real Madrid és a Borussia Dortmund meccse összejött a klubvilágbajnokság negyeddöntőjében.
Jessica Pegula, Coco Gauff és Alexander Zverev is reagált a saját korai wimbledoni búcsújára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.