Gólzáporos mérkőzés után már nem a Fradi vezeti a tabellát

Hat nap alatt négyszer is összecsap egymással a Brassó és a Csíkszereda a magyar bázisú jégkorong-bajnokságban. A harmadik felvonást szombat este a Brassó nyerte, ezzel két ponttal megelőzte az FTC-t, és átvette a vezetést a tabella élén. Vasárnap jön a negyedik egymás elleni meccs, aztán a jövő héten a Fradi vizitál Erdélyben.

2021. 02. 13. 20:35
Két meccs után 1-1-re áll a székelyföldi Csíkszereda és a Brassó döntője

A fontos dolgok persze majd csak a rájátszásban dőlnek el, de ezekben a napokban a Csíkszereda és a Brassó azért tusakodik ezúttal a magyar bajnokságban – mert persze a román ligában is rendszeresen találkoznak –, hogy eldöntsék, melyikük a jobb.

Kedden és szerdán Csíkszeredában játszott egymással a két erdélyi csapat, a hazaiak hosszabbításos, 4-3-as sikererére a vendégek 7-3 kiütéssel válaszoltak.

Szombatra átköltöztek a csapatok Brassóba, s gólzáporos mérkőzésen, 7-5-re ismét a Brassó nyert. Győzelmével egyúttal átvette az első helyet az FTC-től.

A hajrá izgalmasan alakul, nem csupán a negyedik erdélyi rangadó van még hátra, hanem a jövő héten a Fradi vizitál Erdélyben, s négy meccset is játszik.