Kulcsemberei nélkül is nyert, csoportelső a Ferencváros

Sikerrel zárta a férfivízilabda Bajnokok Ligája csoportkörét az FTC, amely 15-11-re legyőzte a sereghajtó Dinamo Tbiliszi csapatát. Hazai kötelezettségeit követően Varga Zsolt tanítványai júniusban a kupasorozat nyolcas döntőjében ugranak medencébe.

2021. 04. 22. 17:55

Legutóbb márciusban találkozott egymással a két együttes, akkor az FTC magabiztos, 11-4-es sikert aratott a Dinamo Tbiliszi felett. Ennek jegyében kezdődött a csoportkör zárómeccse is, két perc sem telt el, és már két góllal vezetett a Ferencváros. A folytatás már nem sikerült ilyen jól, a Tbiliszi kiegyenlített, de a játékrész végére visszaépítette kétgólos előnyét a magyar csapat.

A második negyedben kinyílt az olló, s a nagyszünetben már 9-5-re vezetett a Fradi. A gólzáporos első félidőt követően lelassított a Fradi, s a harmadik játékrész 2-2-es döntetlennel ért véget. A zárást a zöld-fehérek bírták jobban, és – az elmúlt két találkozón kilenc gólt dobó Varga Dénest és a szerdán remeklő Jannisz Funtuliszt nélkülözve is – 15-11-re diadalmaskodtak, ezzel a B csoport első helyén végeztek.

Az A csoport küzdelmei már szerdán véget értek, a Pro Recco, a Dubrovnik, az Olympiakosz és az Olympic Marseille jutott a nyolcas döntőbe, amelyet 3–5. helyezett között Belgrádban rendeznek meg.

Férfi Bajnokok Ligája, 3. torna, B csoport (Budapest):

FTC-Telekom Waterpolo–Dinamo Tbiliszi 15-11 (5-3, 4-2, 2-2, 4-4)

Gólszerzők: Vigvári 3, Vámos 3, Jansik Sz. 2, Jaksic 2, Mezei, Constantin-Bicari, Német, Sedlmayer, illetve Vapenski 2, Magrakvelidze 2, Bitadze 2, Saric 2, Jelaca, Dadnavi, Meskhi

korábban:

Barceloneta (spanyol)–Jadran Herceg Novi (montenegrói) 13-11

később:

Hannover (német)–Brescia (olasz) 19.00

A tabella: 1. Ferencváros 24 pont (113-73), 2. Barceloneta 24 (119-81), 3. Brescia 18/9 meccs, 4. Hannover 9/9 meccs, 5. Jadran Herceg Novi 6 (74-109), 6. Dinamo Tbiliszi 6 (74-121).

Az A csoport végeredménye: 1. Pro Recco 30 pont, 2. Dubrovnik 19, 3. Olympiakosz 14, 4. Olympic Marseille 13, 5. Spandau 6, 6. Ortigia 4.

Mindkét csoportból az első négy helyezett jutott tovább a nyolcas döntőbe.