Európában mások a játékszabályok – kiakadtak a kanadaiak
A kanadai játékosok sportszerűen gratulálnak a világbajnok Finnországnak a hosszabbításban, 4-3-re elvesztett jégkorong-világbajnoki döntő után, de a furcsa játékvezetői ítéleteket sem hallgatják el. Ahogy Pierre-Luc Dubois fogalmazott, Európában mások a játékszabályok.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
– Balszerencse, hogy a hosszabbításban újabb büntetést kaptunk, amit a finnek kihasználtak. Nagyszerű hokit játszottak, gratulák nekik – idézi a Nemzetközi Jégkorong-szövetség honlapja az egyik kanadai hokist, Cole Sillingert a Finnország ellen hosszabbításban 4-3-re elvesztett világbajnoki finálé után. Sillenger persze arra is kitér, a kanadaiakban mennyire erős a küzdőszellem, hiszen a hajrában egyenlítettek 3-1-ről 3-3-ra.
Mindez fontos, de nem a lényeg. Az IIHF ügyesen mellőzi azokat a véleményeket, amelyek szerint a svéd bírók meglehetősen részrehajlóan ténykedtek a döntőben. Az egyik esetben ennek éppen Sillinger volt az elszenvedője, az ő büntetése miatt került a harmadik harmad elején kettős emberelőnybe Finnország, amiből aztán Mikael Granlund, a hazaiak sztárja előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte.
A meccset a hosszabbításban eldöntő találatot is vitatható ítélet előzte meg.
Thomas Chabot, a juharlevelesek csapatkapitánya húzta vissza Hannes Björninent. Ilyen jelenet meccsenként tucatnyi előfordul, a finn hokis azonban látványosan csuklott össze, s a svéd bírók ezúttal is a hazaiaknak kedveztek, megették a műesést, noha tudhatták, hogy a 4 a 3 elleni játék – kiállítás helyett ilyenkor az ellenfélhez áll be egy játékos, mert két főre nem fogyatkozhat egy csapat – hatalmas előny. Sakari Manninen ebből ütötte be a vb-címet eldöntő találatot.
– Teljesen egyértelmű, hogy a srác eldobta magát. A botom ugyan ott volt, beleálltam a szituációba, de a hokiban nagyon gyorsan történnek a dolgok. Mindenki láthatta, hogy gyanúsan műesés volt – kesergett a mérkőzés után Thomas Chabot.
– Ez így szívatás. Úgy értem, azért küzdesz keményen az egész meccsen, hogy végül így kapjál ki, ez bizony szívatás. Tudjuk, hogy a világbajnokságon mások a szabályok, de ez mégis sok. Frusztráló. Mintha mégsem ismernéd a szabálykönyvet – Pierre-Luc Dubois még szigorúbban fogalmazott a TSN tévécsatornának.
Majd hozzátette, az egész tornán végig odatették magukat, aki kanadai mezt ölt magára, annak nem lehet más a célja, mint a végső győzelem, erre a hosszabbításban vitatható emberelőnyös szituációban kapnak gólt.
A finnek persze nem ezzel törődnek. Lelkendeznek, hogy ugyanabban az évben az olimpia után a világbajnokságot is megnyerték. A finn hoki történetében negyedszer, hazai környezetben először.
Tamperébe kell menni
Elkészítették a 2023-as világbajnokság csoportbeosztását. A magyar válogatott Tamperében játszik majd – ami a szurkolóknak többe kerül majd, mint Riga –, elkerülte mindkét tengerentúli csapatot, valamint a szomszédos Szlovákiát és Szlovéniát, összekerült a világbajnok Finnországgal és a szintén szomszédos Ausztriával. Könnyű ellenfelek persze nincsenek. Zárójelben a világranglista-helyezés.
A csoport (Tampere): Finnország (1.), Svédország (5.), Csehország (6.), Németország (9.), Dánia (10.), Franciaország (13.), Ausztria (15.), Magyarország (20.)
B csoport (Riga): Kanada (2.), Egyesült Államok (4.), Svájc (7.), Szlovákia (8.), Lettország (11.), Norvégia (12.), Kazahsztán (16.), Szlovénia (19.)
Borítókép: nem voltak egyenlőek a feltételek (Fotó: IIHF)
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.