Huszonegy perc után 5-0-ra égett a Tottenham, ezt ki hitte volna?! + videó

Nem akármilyen meccset hozott ma a Premier League 32. fordulójában a Newcastle United és a Tottenham Hotspur meccse: a Newcastle a 21. percben már 5-0-ra vezetett, végül pedig 6-1-re győzött.

2023. 04. 23. 17:16

A forduló előtt a Newcastle a tabellán a negyedik helyen állt (56 pont/30 meccs), a Tottenham ötödik volt (53 pont/31 meccs), de a rangadó enyhén szólva sem egyenlő erők küzdelmét hozta. A házigazda már a 2. percben betalált, ilyen azért elfordul, viszont a 21. percben már 5-0-ra vezetett. A vendégek védelme teljes csődöt mondott, és a kapuban a franciák világbajnoka, Hugo Lloris is tehetetlen volt.

A félidőben is 5-0 állt az eredményjelzőn, a Premier League históriájában ilyen korábban csak kétszer fordult elő.

A második játékrészre már nem is Lloris állt be a Spurs kapujába, Fraser Forster váltotta, ám miután szépített, őt is felavatták. De a mészárlás már nem folytatódott, a végeredmény is 6-1 lett.

A vendégszurkolók egy része azonban már a 21. perc után elhagyta a stadiont, amit meg is érthetünk.

A Newcastle sikerével feljött a harmadik helyre a Premier League tabelláján, ahonnan az első négy kerül majd a BL-be.

Premier League, 32. forduló:
Bournemouth–West Ham United 0-4 (0-3)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 6-1 (5-0)

szombaton játszották:
Liverpool–Nottingham Forest 3-2 (0-0)
Fulham–Leeds United 2-1 (0-0)
Brentford–Aston Villa 1-1 (0-0)
Crystal Palace–Everton 0-0
Leicester City–Wolverhamton Wanderers 2-1 (1-1)

pénteken játszották:
Arsenal–Southampton 3-3 (1-2)

A Manchester United–Chelsea és a Brighton–Manchester City mérkőzést elhalasztották az FA-kupa hétvégi elődöntője miatt.

20. Southampton 32  27-56  24

Borítókép: Hatszor láthattunk hazai gólörömet Newcastle-ben (Forrás: Twitter/Premier League)