Ez az igazi Fradi-szív – lefocizta francia ellenfelét a Ferencváros

Abszolút megérdemelten győzte le a Ferencváros 1-0 arányban a francia bajnokság egyik élcsapatát, a Nice gárdáját az Európa-liga alapszakaszának harmadik fordulójában. A Fradi ezzel a sikerével jelentősen javította az esélyeit a tavaszi folytatásra, ugyanis jelenleg a tabella, még továbbjutást jelentő 23. helyén várja a folytatást. Pascal Jansen a zöld-fehérek holland szakvezetője szerint csapata saját maga számára tette nehézzé a mérkőzést. A folytatás 2 hét múlva Hamburgban lesz a Dinamo Kijev ellen.

2024. 10. 25. 4:45
Cissé nagy pillanata: a fejese nyomán a francia háló felé közelít Fotó: Szigetváry Zsolt

A Ferencváros a továbbjutás szempontjából létfontosságú találkozón fogadta a francia Nice gárdáját az Európa-liga alapszakaszának harmadik fordulójában. A zöld-fehérek hatalmas elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe, egyre-másra dolgozták ki a helyzeteket,, és az első negyedóra végén villant Cissé feje. Ezzel a találattal az idei alapszakaszban először vezetést szerzett a Ferencváros, amit a mérkőzés végéig meg is tartott. Ezzel a Fradi megszerezte első győzelmét, amivel jelentősen javította a továbbjutási esélyeit a tavaszi folytatásra, ugyanis jelenleg a tabella, még továbbjutást jelentő 23. helyén várja a folytatást, a Dinamo Kijev elleni, Hamburgban vívandó összecsapást.

A Ferencváros megérdemelten győzött a francia Nice ellen      Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Ferencváros vezetőedzője szerint is megérdemelt győzelmet aratott csütörtökön a magyar bajnok a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának harmadik fordulójában. Pascal Jansen úgy látta, hogy amikor nagyon jól futballoztak, így egyértelműen megérdemelt a sikerük. Ennek ellenére Pascal Jansennek vannak hiányérzetei a meccsel kapcsolatban, ugyanis úgy érzi, a rengeteg kihagyott helyzet miatt volt ilyen szoros a mérkőzés, amit saját maguknak tettek nehézzé.

– Végig nyitott maradt az összecsapás, ettől függetlenül nagyon örülök az eredménynek. A játékosok betartották a taktikai utasításokat, túltöltöttük a játéktér közepét. Azt kértem, legyünk bátrak, elöl pedig nagy szerepe volt Vargának és Traorénak, hogy a támadó harmadban tudtuk tartani a labdát és veszélyes szituációkat alakítottunk ki. Korábban is volt már jó produkciója a csapatnak, de ma minőségi ellenféllel szemben is látszódtak azok az elemek, amelyek tükrözik a filozófiámat labdával és labda nélkül is – fogalmazott Pascal Jansen az 1-0-ra megnyert mérkőzés után.

Noha Pascal Jansen teljesen megérdemeltnek tartja csapata sikerét, azért maradt benne hiányérzet bőven   Fotó: Fradi.hu/Molnár Ádám

A szakember kifejtette, hogy a mutatott teljesítmény sok tényező együttes kombinációja. A játékosoknak gratulált és arra hívta fel a figyelmüket, hogy a kemény munka mindig megtérül, ahogy most is történt. Az pedig, hogy ilyen szoros lett a végeredmény, azt bizonyítja, a csapatnak van még hova fejlődnie. A francia riválisról szólva kifejtette, pontosan azt nyújtotta, amire számított a megnézett öt korábbi meccse alapján. Fizikálisan erősnek nevezte a nizzaiakat, de találtak gyenge pontokat, ezeket próbálták kihasználni.

VARGA Barnabás
Varga Barnabás is érezte, hogy csütörtök este bizony hiába játszott jól a Fradi, kihagyta a helyzeteit     Fotó: Vasvári Tamás

– Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az első félidőben három-négy helyzetet kidolgoztunk, de sajnos csak egyszer sikerült gólt szerezni. Nagyon jól játszottunk, és a másodikban is irányítani tudtuk a meccset, teljesen rendben volt ez a mai mérkőzés. Sajnos nekem nem sikerült gólt szereznem, de sokkal fontosabb, hogy megszereztük az első pontjainkat, mert szeretnénk ott lenni a továbbjutó csapatok között – mondta Varga Barnabás, aki ezen a találkozón kezdőként léphetett pályára.

Dibusz Dénes, a Fradi csapatkapitánya elárulta, nem tudta meglepni a magyar bajnokot a francia csapat, azt kapták a meccstől, amire számítottak, amit a meccs előtt megbeszéltek. Úgy véli, a Nice középpályáról fellépő játékosaira eleinte rosszul reagáltak, de miután rendezték a sorainkat, már nem tudtak a franciák veszélyes helyzeteket kialakítani. Egyáltalán nem érezte úgy, hogy a francia élvonalban meghatározó ellenfél jobb lett volna a Fradinál. Közölte, az első két meccs szűk veresége után megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Cissé szerint a siker hátterében a kemény edzésmunka áll   Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

– Nagyon nagy meccset játszottunk, megérdemelten nyertünk. Igaz, a szakírók szerint ma nem a legjobban használtuk ki a helyzeteinket. Már az első félidőben sikerült betalálnunk, aztán pazar őriztük az előnyünket úgy, hogy keményen védekeztünk. Nagyon fontos három pontot szereztünk a Nice ellen. Ezeket a helyzeteket most is gyakoroljuk edzéseken, miként kell a védelmet széthúzni. örülök, hogy betaláltam. Végre megvan az első sikerünk, éppen ezért egy pillanatra sem dőlhetünk hátra, hanem keményen dolgoznunk kell a további sikerekért – vélekedett Ibrahim Cissé, a Fradi gólszerzője. Hozzátette, legközelebb a Dinamo Kijev ellen lépnek pályára, ahol ismételten a három pont bezsebelése lesz a cél.

Európa-liga alapszakasz – további eredmények

Hazai pályán 1-0-ra nyert a Tottenham Hotspur a holland AZ Alkmaar ellen.A londoni csapat, amely az előző fordulóban Budapesten győzte le az FTC-t, pontveszteség nélkül a tabella második helyén áll. Ugyancsak százszázalékos maradt a belga Anderlecht, amely a Ferencvárossal az első körben találkozott otthon, valamint a Lazio, amely jobb gólkülönbségével első a tabellán. A Manchester United harmadszor is döntetlent játszott, ezúttal korábbi vezetőedzője, José Mourinho jelenlegi csapata, a török Fenerbahce otthonában.