A magyar válogatott kétmeccses párharcot vív Törökország ellen, amelynek a tétje, hogy melyik csapat folytathatja a Nemzetek Ligája elit, A divíziójában. Az első meccsre csütörtökön, Isztambulban kerül sor, emiatt adott interjút a török Fanatiknak Marco Rossi, akinek egyébként eddig kiváló a mérlege a török válogatott ellen: három meccs, három győzelem.

Legutóbb egy éve, tavaly márciusban találkozott egymással a két válogatott, akkor Szoboszlai Dominik tizenegyesgóljával a mieink nyertek 1-0-ra a Puskás Arénában. Rossi ezt is felidézte.
– Akkor a döntetlen lett volna a reális – szemlézte a nyilatkozatot az Origó. – A törökök nagyon megnehezítették a dolgunkat, jó csapatot alkotnak, fontos játékosai vannak a védelemben és a középpályán is. Egy olyan csapatról beszélünk, amelynek piaci értéke meghaladja a 200 millió eurót.
Ezért írná alá előre a döntetlent a törökök ellen
Rossi szerint Isztambulban, a Galatasaray stadionjában félelmetes hangulat vár a magyar csapatra, kulcsfontosságú lesz, hogyan tudunk majd védekezni. Szerinte nem érdemes arra alapozni, hogy a legutóbbi három alkalommal győztünk a török válogatott ellen.
– A futballban a múltbeli eredmények csak a statisztikák szempontjából fontosak, minden meccs egy új lehetőség, és az elmúlt három találkozón aratott győzelem nem garantálja, hogy most is nyerünk. Fel kell készülnünk, a legjobb játékosokkal és a legjobb formában kell pályára lépnünk. Ha az első meccs előtt felajánlanák a döntetlent, azonnal elfogadnám. Az a legfontosabb, hogy a vasárnapi hazai találkozóra maradjon esélyünk a győzelemre.
Marco Rossi más országban nem lesz már kapitány
Mint ismert, Marco Rossi jelenlegi szerződése idén év végéig szól, a sorsát befolyásolhatja az is, hogyan sikerülnek ősszel a 2026-os világbajnokság selejtezői. Török kérdésre a jövőjéről így beszélt:
– Már majdnem hét éve vagyok a magyar válogatott élén, és az országgal és az emberekkel is szoros a kapcsolatom. A magyar válogatottat követően befejezem a szövetségi kapitányi karrieremet. Az év végén jár le a szerződésem, és hálás vagyok a szövetség elnökének az eddigiekért, a jövőmet az ő véleménye szerint fogom meghatározni.