Dicsőségesen tértek vissza a vírus első áldozatai

Rudy Gobert és Donovan Mitchell vezette győzelemre a Utah Jazz csapatát a New Orleans Pelicans ellen.

Ch. Gáll András
2020. 07. 31. 7:40
Forrás: Facebook

Konkrétan Rudy Gobert és Donovan Mitchell vezette győzelemre a Utah Jazz csapatát a New Orleans Pelicans ellen a csaknem négy hónapos szünet után folytatott NBA-évadban. Mi több, az újrakezdett szezon első kosarát éppen az a Gobert szerezte, aki elsőként vallotta be a liga játékosai közül, hogy megfertőződött a Covid–19-cel.

A két játékos viszonya amúgy meglehetősen feszült, hiszen Mitchell vélhetően Goberttől kapta el a vírust, attól a Goberttől, aki március elején látványosan fittyet hányt az egészségügyi rendelkezésekre, amíg el nem kapta a betegséget. Március 11-én egyszerre jelentette be a két kosaras, hogy megfertőződött a koronavírussal. Mitchell neheztelt is játékostársára, de aztán később megbeszélték a dolgot – egyébként mindketten már március végére kigyógyultak a betegségből.

A másik orlandói mérkőzés a „buborékban” – nézők nélkül, illetve a nézők azok az NBA-játékosok voltak, akiket érdekelt ez a két meccs, de hatméteres távolságban kellett ülniük egymástól – a két Los Angeles-i óriás csatája volt, amit nyugodtan felfoghatunk a nyugati főcsoport előre hozott döntőjének is. Az elején a Lakers húzott el 37-24-re, utána viszont a Clippers percei következtek, és a harmadik negyed közepén 66-55-re már Paul George-ék vezettek. A vége a Lakersnek sikerült jobban, 101-101 után LeBron James a saját elrontott dobását leszedte, és a gyűrűbe ejtette a labdát, majd a másik oldalon kivédekezte előbb Kawhi Leonard, majd Paul George támadását, 103-101-re nyert a Lakers. A mezőny legjobbja Anthony Davis volt 34 pontjával, 17 büntetőjéből 16-ot értékesített. James csak 16 pontig jutott 6/19-es mezőnymutatóval, de leszedett 11 lepattanót, adott 7 gólpasszt, és a meccs utolsó két Lakers-kosarát ő szerezte. A Lakers gyakorlatilag már a nyugati főcsoport győztesének tekinthető, úgyhogy a döntőig végig meglesz a pályaelőnye.

A nyitónap eredményei: Utah Jazz–New Orleans Pelicans 106-104 (23-26, 25-34, 31-27, 27-17). Legjobb dobók: Clarkson 23, Mitchell és Conley 20-20, Gobert 14, ill. Ingram 23, Redick 21, Jrue Holiday 20, Williamson 13. Los Angeles Lakers–Los Angeles Clippers 103-101 (35-23, 19-29, 22-25, 27-24). L. d.: A. Davis 34, James és Kuzma 16-16, ill. George 30, Leonard 28, Beverley 12.