Ám ebből még nem következik, hogy „a hatalom” központilag rendelte el a Nemzeti Választási Iroda megszállását vagy a Népszabadság rajtaütésszerű bezárását. Túl magas labdák ezek az ellenzéknek, akárcsak a rendőrségi vegzatúra egy viccpártnak. A magam részéről könnyebben el tudom képzelni, hogy a legfelsőbb szinten csak az elhatározás született meg: „A szocikat le kell állítani, nehogy belerondítsanak a mi népszavazásunkba!”; „Ideje lenne odahatni a Népszabinak, ne mogyorózzák annyit a Gyurit meg a Tónit!” Aztán a rendszer egy alsóbb szintjén valaki megoldotta: leállította őket, odahatott. S hogy egy kicsit túlteljesítette? Előfordul az ilyesmi, ahogy Kovács főtörzzsel is előfordul, hogy kicsit túllihegi a dolgot, és beviteti a sétálóutcáról a „graffitiseket”.
Ez a megközelítés persze nem fog tetszeni azoknak, akik még a kutyapárt aktivistáinak előállítása mögött is Orbán Viktor személyes döntését gyanítják. Pedig semmivel sem kevésbé riasztó, ha a hatalom igazi arcát a jutalomfalatok reményében túlteljesítő beosztottak jelentik.
###HIRDETES2###














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!