Vállaljuk át a hat év börtönt!

Normális az a világ, ahol egy bejegyzésért annyi szabadságvesztéssel lehet sújtani valakit, mint egy brutális bűncselekményért?

2021. 05. 18. 10:00
null
Päivi Räsänen egykori finn belügyminiszter Forrás: FACEBOOK.COM / PAIVI.RASANEN.71
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Büntetőeljárást indítottak Päivi Räsänen, Finnország volt belügyminisztere, a kereszténydemokraták vezetője ellen, amiért tiltakozásul a rómaiakhoz írt levél 1:24–27. versét osztotta meg közösségi oldalán egy kép formájában – adta hírül a Caldronpool.com alapján a Vasárnap.hu. A képviselőnő a Twitter-bejegyzésével a Finn Evangélikus–Lutheránus Egyház Pride-felvonuláshoz való csatlakozását kritizálta. A poszt miatt nyomozás indul, és amennyiben Päivi Räsänen nem vonja vissza állításait, akár hatéves börtönbüntetést is kaphat. Az ügyészek érvelése szerint a Pál apostol szavait szó szerint idéző tweet „sértette a homoszexuálisok egyenlőségét és méltóságát”.

Eddig a tények, s akkor most vegyük górcső alá ennek az egészen abszurd történetnek az egyes mozzanatait. Először fontos tisztázni, mit is tartalmaznak a Páltól idézett gondolatok. Az apostol a rómaiakhoz írt levél 1:24–27. versében arról ír, hogy egyesek a halhatatlan Isten fölségét fölcserélték a halandó ember, a madarak, a négylábúak és a csúszómászók képmásával. Az Úr ezért „szívük vágya szerint kiszolgáltatta őket a tisztátalanságnak, hadd gyalázzák meg saját testüket”. „Isten igazságát hamissággal cserélték fel, s inkább a teremtmény előtt hódoltak, mint a Teremtő előtt, aki mindörökké áldott, ezért szolgáltatta ki őket Isten a saját gyalázatos szenvedélyeiknek.”

Asszonyaik a természetes szokást természetellenessel váltották fel. A férfiak hasonlóképpen abbahagyták az asszonnyal való természetes életet, egymás iránt gerjedtek vágyra, vagyis férfi férfival űzött ocsmányságot. De meg is kapták tévelygésük megszolgált bérét – áll a rómaiakhoz írt levél 1. fejezetében. Ezek azok a gondolatok, amelyeket a volt finn belügyminiszter kitett a közösségi oldalára, és amiért súlyos börtönbüntetést is kaphat a protestáns egyház magatartását bíráló keresztény politikus.

Mit is bírált Päivi Räsänen? Azt, hogy a Finn Evangélikus–Lutheránus Egyház csatlakozik a Pride-felvonuláshoz. Kezdjük a mondat végéről. Miért nevezik Pride-nak (büszkeségnek) a természetellenes szexuális vágyaktól fűtött emberek felvonulását? Magam heteroszexuális vagyok, de nem vagyok büszke rá, persze nem is szégyellem. Lehet mondani, hogy elfogadom, örülök neki, de önmagában nem düllesztem ki a mellkasom attól, hogy természetes szexuális irányultságú vagyok. Nem értem, hogy az, aki természetellenes vonzalmat érez a másik iránt, miért büszke rá.

Az én felfogásom szerint büszkeséget szükségszerűen valamilyen produkció, eredmény után érzünk. A szexuális irányultság nem hőstett, elért eredmény, hanem állapot. Amit persze – legyen a vonzalom természetes vagy természetellenes – el kell, el lehet fogadni, de rögtön hozzáteszem azt is, hogy a másságot addig tudom tolerálni, amíg a szexualitás a hálószoba falai között marad. Mindegy, hogy valaki a másik nemhez vagy saját neméhez vonzódik, az nem lehet felvonulások tárgya. Azzal persze egyetértek, hogy senkit ne ítéljenek el a természetellenes szexuális vonzalma miatt, de nem eshetünk át a ló túloldalára, és a másság nem járhat kiváltságokkal sem. Valaki ne azzal akarjon érvényesülni, hogy „más”, hanem az érdemeivel, a jó cselekedeteivel, és azokra nyugodtan lehet büszke!

A finn képviselőnő posztjának másik eleme az, hogy a Finn Evangélikus–Lutheránus Egyház csatlakozott a Pride-hoz. Értik? Egy keresztény egyház Isten nevében odaállt a melegek felvonulása mellé. Az az egyház teszi ezt, amelyiknek ki kellene állnia a természetes mellett, a természetellenes ellenében. Nem tudom, hogy akik az egyház csatlakozása mellett határoztak, ismerik-e Bibliát, Jézus tanításait vagy éppen a Päivi Räsänen által idézett rómaiakhoz írt levelet. Remélem, nem, mert az a rosszabb.

A dolognak van még egy lényeges megközelítése. Az európai jóléti államokban, főként a protestáns egyházak olyan időkben állnak a természetellenes „ügy” mellé, amikor a legtöbb fejlett országban romlik a demográfiai helyzet, és a mutatókon csak a bevándorlócsaládok lényegesen nagyobb gyermekvállalási kedve kozmetikáz valamennyit. Vagyis úgy állnak a Pride mellé, hogy a jézusi tanítás és a józan ész is mást diktál. Ha pedig az egyházban, jelesül a Finn Evangélikus–Lutheránus Egyházban esetleg úgy gondolkodnak, hogy a polkorrekt állásfoglalás után népszerűbbek lesznek a globalista hatalom, a liberális média, ne adj’ Isten, a hívek szemé­ben, akkor mindennél nagyobb a baj. Nekik üzenem: aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók. Menthetetlenül.

S végül ejtsünk szót a lehetséges büntetésről! Hogy Päivi Räsänen jót cselekedett a közösségi oldalra kitett posztjával vagy sem, az lehet vita tárgya. Hitem és eszem szerint helyesen járt el, én innen, kétezer kilométer távolságból is kiállok mellette. De tegyük fel, hogy tévedek, tévedünk. Tegyük fel, hogy a volt finn belügyminiszter rosszul akart jót, és rosszul szerette volna a természetellenestől a természetes felé fordítani az embereket, és bejegyzése miatt egyesek rosszul érezhették magukat. De ezért hat év börtönt kellene adni? Hat év börtönt fegyveres rablásért, súlyos korrupciós bűncselekményért, fizikai erőszakért szokás megítélni, de adott esetben gyilkossági kísérletért sem adnak sokkal többet.

Normális az a világ, ahol egy sértő bejegyzésért annyi szabadságvesztéssel lehet sújtani valakit, mint egy brutális bűncselekményért? A válasz számomra nem kérdés, remélem, a finn igazságszolgáltatásnak sem lesz az. Ha mégis precedensértékű ítéletet hoznak, akkor azt javaslom, legalább szimbolikusan vállaljuk át Päivi Räsänentől a hat évet. Biztos van Európában 2191 épeszű és bevállalós ember, aki együttérzésből egy napra bevonulna a börtönbe a volt finn belügyminiszter helyett. Magam jelentkezem a küldetésre, egy napra a sötétzárkát is vállalnám keresztény szeretetből, szolidaritásból, mert a politikus kiállt a normalitás, a természetes védelmében.

S ez még büszkeséggel is töltene el.

(Borítóképen Päivi Räsänen, Finnország volt belügyminisztere, a kereszténydemokraták vezetője. Forrás: FACEBOOK.COM / PAIVI.RASANEN.71)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.