A néma megszólal

A francia fegyveres erőknek mindennapi tapasztalat, hogy mit jelent a nyugati politikusok elhibázott migrációs és geopolitikai stratégiája.

2021. 05. 13. 6:00
MACRON, Emmanuel;
Párizs, 2021. május 8. Emmanuel Macron francia elnök koszorúzásra érkezik Charles de Gaulle tábornok, néhai államfõ párizsi szobrához a II. világháború európai befejezésének 76. évfordulóján, 2021. május 8-án. MTI/AP Pool/Christophe Ena Fotó: Christophe Ena
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A „la grande muette”, a nagy néma, ahogy a francia hadsereget becézik, most megszólalt, és egyre többször nyitják egyre többen szólásra a szájukat. A közel háromszázezer hivatásos és szerződéses katona közül mind többen érzik úgy, hogy jelmondatuk: „Honneur et Patrie”, azaz a becsület és a haza tetteket kíván tőlük. Aggódva tekintenek nemzetükre, országukra, családjukra és bajtársaikra, főként azokra, akik a Gendarmerie nationale, a csendőrség soraiban szolgálnak esküjükhöz hűen. Talán furcsának tűnik, de a francia hétköznapok biztonságát a rendőrség mellett a katonai szervezettségű és felszereltségű, százezer fős, több mint fél évezredes múltra visszatekintő testület próbálja biztosítani, ha egyáltalán hagyják.

A francia fegyveres erőknek mindennapi tapasztalat, hogy mit jelent a nyugati politikusok elhibázott migrációs és geopolitikai stratégiája. Nemzetközi szinten és Franciaország városainak utcáin egyaránt harc folyik. Egy hitét elhagyó, múltját felejtő társadalom hétköznapi hősei, katonák és rendőrök szállnak nap mint nap szembe az iszlám terrorizmus, a lumpenproletár migránsok és az őket támogató öngyűlölő, anarchista és neomarxista tanokat terjesztő aktivisták agresszív elegyével.

Most már hétről hétre vannak hősi halottak, családos rendőrök és rendőrnők, katonák és csendőrök, akiknek koporsója felett a helyi prefektus, esetleg a belügy- vagy hadügyminiszter, netán maga Emmanuel Macron elnök is el-elmorzsol néhány könnycseppet, főként választási évben. Az elmúlt években Franciaországban drámaian bebizonyosodott, hogy a migráció és a terrorizmus mennyire összefonódott. Több száz embert gyilkoltak meg első- vagy másodgenerációs muszlim bevándorlók.

Emlékezzünk: három éve Arnaud Beltrame, a csendőrség 45 éves alezredese önként vállalta, hogy egy iszlám terrorista túszainak helyébe lép. A merénylő elfogadta az ajánlatot, majd meggyilkolta Beltrame-ot. „Kivételes bátorságával és önfeláldozásával az egész francia nemzet tiszteletét és csodálatát kivívta” – ezekkel a szavakkal búcsúztatta őt Emmanuel Macron. Sőt még Ferenc pápa is megemlékezett róla részvétnyilvánító táviratában, de ennél több nem történt. Most is csak annyit ajánl fel a liberális állam, hogy vagy hallgassanak, vagy hagyják el a hadsereget azok, akiknek nem tetszik hazájuk romlása.

Talán az öltönyös, politikailag végletekig korrekt politikusok úgy gondolják, hogy az átlag francia – és az átlag európai és észak-amerikai – úgyis csöndben marad, enerváltan várja sorsa beteljesedését, mint a langyos fazékban a béka, amely alatt fokozatosan egyre nagyobb láng lobog. Úgy tűnik, most a békáknak kezd elegük lenni, mert a francia társadalom egyre nagyobb része mondja, hogy nem mehet így tovább, aminek a hagyományos értékeket – nemzet, család, becsület, haza – képviselő hadsereg ad hangot. Tábornokok, főtisztek, tisztek mondják ki a legénység és a nép nevében is azt, amit a balliberális véleményterror a nyugati világban el akar folytatni: elég a parttalan bevándorlásból, a „nagy lecserélés”, a fehér, heteroszexuális, keresztény lakosság visszaszorításának politikájából, a hétköznapi fizikai terrorból, a konzervatív értékek kigúnyolásából.

Az, aki fontosnak tartja európai kultúránkat, kontinensünk évezredes sokszínűségét, a kereszténységből kisarjadt nemzetek egyedi és megismételhetetlen voltát, a szabad akaraton alapuló együttműködést, annak segítenie kell országa katonáit, azokat, akik Istennek és embernek tett esküjükkel a legdrágábbat, az életüket ajánlják fel hazájuk, családjuk biztonságáért és békéjéért. Az, ami most Franciaországban történik, legyen intő jel számunkra, tanuljunk belőle! Batsányi János versének részletével élve: „Vigyázó szemetek Párisra vessétek!”

(Borítóképen: Emmanuel Macron francia elnök koszorúzásra érkezik Charles de Gaulle tábornok, néhai államfő párizsi szobrához a II. világháború európai befejezésének 76. évfordulóján, 2021. május 8-án Forrás: MTI/AP Pool/Christophe Ena)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.