NyílNyíl

A veretlen Milan csak harmadik

D. Z.
1999. 11. 01. 23:00

A Serie A nyolcadik fordulójában a torinói csapatok örülhettek leginkább: az újonc Torino hatalmas szerencsével pontot szerzett a Fiorentina otthonában, míg a Juventus egy tizenegyessel legyőzte a Piacenzát. Mivel az élcsoportban szereplő gárdák egyaránt döntetlent játszottak, az „Öreg Hölgy” ezzel a diadallal egészen a második helyig nyomult előre, egy pontra megközelítve az éllovas Laziót.Persze a szerencsére nem panaszkodhatott a római csapat sem, hiszen nem kis szerencse kellett ahhoz, hogy döntetlenre mentse a Lazio az Internazionale elleni rangadót. A milánóiaknál a múlt heti kiállítása miatt nem léphetett pályára a barzil Ronaldo, de a Vieri–Zamorano páros is meglehetősen sok gondot okozott a Laziónak. Különösen a chilei volt elemében, aki egy tőle megszokott fejessel szerezte meg a vezetést az első félidőben, a szünet után pedig a kapufát találta telibe. A vendégek szinte kapura sem lőttek az egész találkozó folyamán, az utolsó percben azonban a jugoszláv Mihajlovics veszélyes szögletét követően Pancaro begyömöszölte a kapuba a labdát. Érdekesség, hogy a múlt heti Bajnokok Ligája-mérkőzésen a Bayer Leverkusen ellen kísértetiesen hasonló gólt szerzett a Lazio, a különbség csak annyi, hogy akkor a cseh Nedved volt a gólszerző, s mindez az első percben történt. A Lazio döntetlenjével nagy lehetőség nyílt meg az üldözőboly előtt, hogy csökkentse a hátrányát a listavezetővel szemben, ám ezzel csak a Juventus tudott élni. A „Zebrák” végigtámadták az egész mérkőzést a Piacenza ellen, ám csak egy erősen vitatható tizenegyessel tudtak felülkerekedni ellenfelükön. A Juvében hosszú szünet után ismét játszott a szemműtéten átesett holland Davids, aki nemcsak azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy védőszemüvegben futballozott, hanem azzal is, hogy kétszer is letesztelte a kapufa szilárdságát. Rajta kívül még Del Piero is megdöngette a lécet, így nem mondható, hogy a hazaiak nem érdemelték meg a három pontot. Ugyanez elmondható a Fio-rentináról is, a különbség csupán annyi, hogy a „Violák” nem is tudták megszerezni a győzelmet. A Bajnokok Ligájában az Arsenal elleni idegenbeli diadallal továbbjutó firenzeiek már négy forduló óta nem tudtak nyerni a campionatóban, ami kockára tette Giovanni Trapattoni vezetőedző állását. Az Arsenal elleni mérkőzés hőse, az argentin Ba-tistuta egymaga megnyerhette volna a meccset a Fiorentina számára, ám kétszer a kapufát találta el, a tizenegyest pedig kapu fölé bombázta. A „Violák” kis híján ki is kaptak, hiszen a csereként beállt Balbo csak az utolsó előtti percben tudott egyenlíteni. A Lazio mellett az AC Milan veretlen még a pontvadászatban, ám ennek ellenére csak harmadik, köszönhetően a sok döntetlennek. A piros-feketék ezúttal a Veronával ikszeltek, ráadásul még gólt sem szereztek. Igaz, a góllövőlista vezetője, Sevcsenko csak a második játékrészben állt be. Zaccheroni vezetőedző valószínűleg már a Galatasaray elleni sorsdöntő BL-meccsre gondolva pihentette a támadót. A 8. forduló eredményei: Fio-rentina–Torino 1-1, Venezia–Bologna 0-1, Internazionale–Lazio 1-1, Vero-na–AC Milan 0-0, Udinese–Reggina 3-2, AS Roma–Cagliari 2-2, Lecce– Perugia 0-1, Juventus–Piacenza 1-0, AC Parma–Bari 2-1. Az állás: 1. Lazio 18 pont, 2. Juventus 17, 3. AC Milan 14, 4. Inter 14, 5. AS Roma 13.