NyílNyíl

Feledékeny Real

K. B.
1999. 11. 01. 23:00

Folytatódott a Real Madrid kálváriája a spanyol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A fővárosi csapat ezúttal – az idényben először zsúfolásig megtelt Berna-beu-ban – a helyi rivális Atletico Madriddal csatázott, amely a korábbi valenciai sikeredzővel, Claudio Ranierivel a kispadján szintén gyengén szerepel ebben a szezonban. Pedig a találkozó jól indult a walesi John Toshack edző együttese számára, a brazil Roberto Carlos szabadrúgásából Morientes fejelt a hálóba már a nyolcadik percben. Ezután a vendégek átvették a kezdeményezést, Hasselbaink főszereplésével félórán belül megfordították a találkozót. A holland játékos először Guti ajándéklabdáját juttatta célba, szemtelenül Bizarri lába között. A Real igen adakozó lehetett szombaton, mert az argentin Redondo lemásolta kollégája produkcióját, gólpasszt adott Has-selbainknek, aki önzetlenül José Marira testálta a befejezést. A holland a koronát egy gyönyörű, tizenhatoson kívülről lőtt góllal tette fel a teljesítményére (1-3). A 49. percben Bizarrit kiállította a bíró Capdevila lerúgásáért, így ismét a fiatal Casillas kapott játéklehetőséget. Az eredménytelenségen kívül így a kapus miatt is főhet Toshack feje, hiszen a német Illgner már korábban megsérült, s ha Casillassal a szerdai BL-meccsen bármi történik, akkor nem lesz, aki a kapuba álljon a jövő heti bajnokin. A második félidőben az eredmény már nem változott, a madridi szurkolók az edző, a játékosok és az elnökség ellen tüntettek. Nem csoda, hiszen a Real Madrid újabb negatív rekordot állított be: sorozatban nyolcadik bajnoki meccsén nyeretlen, s a 11. helyen áll. Kikapott a bajnok Barcelona a Deportivo La Coruna pályáján. A galíciaiak rögtön az első percben Makaay révén megzörgették Arnau hálóját, majd a csatár a 15. percben megismételte produkcióját. A két gyors gól sokkolta a katalánokat, akik csak a második félidőre ocsúdtak fel a kábulatból, de ekkor már késő volt. Hiába támadott, mindent egy lapra feltéve a gránátkék társulat, az erőfeszítésből csak a brazil Rivaldo szépítő góljára futotta (2-1), így vereségükkel elvesztették eddigi listavezető helyüket. A „Barcánál” a kudarcon túlmenően a nigériai Amunike ügye borzolta fel a kedélyeket. A játékost még Bobby Robson javaslatára szerződtette a klub négy és fél évre, dacára az orvosok tanácsának, akik Amunike súlyos sérülése miatt nem támogatták átigazolását. Nos, a doktoroknak lett igazuk, a focista állandóan sérült, s bár 2001 júniusáig szerződése a klubhoz köti, Josep Nunez elnök szabadulni akar tőle. Újból visszaszerezte az első helyet a Rayo Vallecano, miután idegenben győzött a Valladolid ellen (1-2). Sikerükkel az újoncok sajátos rekordot állítottak be: még ki sem kapott Madrid határain kívül, mérlege imponáló: négy győzelem, egy döntetlen. 10. forduló eredményei: Racing– Mallorca 1-1, Espanyol–Zaragoza 1-1, Alavés–Celta 1-0, Betis–Real Sociedad 1-0, Valladolid–Rayo 1-2, Real Mad-rid–Atletico Madrid 1-3, Numancia–Se-villa 2-0, Athletic Bilbao–Oviedo 1-1, Deportivo–Barcelona 2-1, Malaga–Va-lencia 1-1. Az állás: 1. Rayo Vallecano 22 pont, 2. Barcelona 20, 3. Zaragoza 18, 4. Deportivo 18, 5. Celta 18.