Eredménytelenül

P.G.
2000. 01. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Továbbra is a MÁV Rt. tulajdonában marad a józsefvárosi piac területe, mivel az erre kiírt pályázat eredménytelennek bizonyult. A tenderre egyedül jelentkező Komondor Kft. ugyanis a kiírásban szereplő összegnél kevesebbet ajánlott.A Józsefvárosi pályaudvarhoz tartozó 25 hektáros ingatlan egy kis részét 1,2 milliárd forintért – négyzetméterenként 36 ezer forintért – szerette volna eladni a MÁV. Mint arról korábban beszámoltunk, ezen a 3,6 hektáros területen található Budapest legnagyobb piaca is, amelyet a Komondor Kft. üzemeltet. A nyilvános pályázatot októberben írta ki a közlekedési társaság, amelyre csak a Komondor tett ajánlatot. A kiírt összegnél azonban kevesebbet fizetett volna, s azt kérte, hogy a piac területén végzett beruházásait számítsák be árajánlatába – közölte lapunkkal Vajda Kálmán főosztályvezető. Ezt nem fogadhatta el a MÁV igazgatósága. Egyelőre – tette hozzá – még nem tudni, mikor írják ki a területre az újabb nyílt pályázatot, de továbbra is szándékukban áll eladni a területet. A Komondor Kft.-nek egyébként 2004-ig szól a bérleti szerződése a piacra, amelyet csak akkor lehet felbontani, ha a területet a MÁV vagy a kerületi önkormányzat saját fejlesztésre kívánja hasznosítani.Lapunk megtudta, a piacért kért négyzetméterenkénti 36 ezer forint többszöröse az átlagos józsefvárosi ingatlanáraknak. A kerületben ugyanis egy közművesített, minden tehertől mentes telek ára négyzetméterenként alig haladja meg a 10 ezer forintot. A MÁV egyébként azért árulja az ingatlant, mert kormányhatározat kötelezi, hogy ingatlanvagyonával gazdálkodjon, és saját bevétele legyen. A kínai piac területén a társaságnak hosszú távú hasznosítási, fejlesztési tervei nincsenek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.