Erősít a Mol

2000. 01. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A keddi összeomlásszerű Wall Street-i gyengülést a hét közepén vegyes árfolyam-alakulás követte. A Dow Jones ipari index 124,72 pontot (+1,13 százalék) emelkedve, korrigálta előző napi zuhanását, ellenben a Nasdaq Composite tovább folytatta gyengülését, és 24,08 pontos (-0,62 százalék) csökkenéssel zárt. A Soros György nevével fémjelzett Quantum Found befektetéseinek értéke jelentősen, 34,7 százalékkal növekedett, köszönhetően a technológiai szektor, de főként az internetes részvények drágulásának. A DJIA javulását a rekord méretű autóeladások is segítették. Az elmúlt évben az amerikai autóértékesítések 8,8 százalékkal növekedtek, a General Motors, a Ford, a Daimler Chrysler 68,5 százalékos piaci részesedéssel bírt a tavalyi év folyamán. Az európai autógyártók közül az Audi, a BMW, a Porsche, a Mercedes-Benz és a Volkswagen együttesen 27,7 százalékos értékesítési többletet mutathatott fel.A Távol-Keleten a bessz megállás nélkül folytatódott. A tokiói Nikkei 225 indexet a múlt héten dráguló papír, a Sony negatív irányba terelte, és 374,28 ponttal (-2,02 százalék) gyengítette árfolyamát. A technológiai részvényeket „eldobálók” között főként külföldi alapok voltak találhatók. A legnagyobb zuhanást azonban nem a japán, hanem Hongkong Hang Seng (-4,4 százalék) tőzsdéje szenvedte el. A Morgan Stanley elemzése a Hang Sengre vonatkozóan erősen pesszimista hangot üt meg. A befektetési tanácsadó szerint a hongkongi mutató nehezen érheti el a mások által megjósolt 18-20 000 pontos határt. Európában újabb fúziós hírek próbálták az árakat kisebb-nagyobb sikerrel növekedésre bírni. A Deutsche Telekom határozott vételi igényét jelentette be a cseh Ceske Radiokomunikace-ra (CRA). A párizsi börzén jegyzett PSA részét képező Citroen eladási rekordot, egymillió darabos értékesítést mutatott fel.A Budapesti Értéktőzsdén a BUX – lassú emelkedésének következtében – 8483,29 ponton (+18,95 pont) zárt. A vezető papírok közül a Mol 80 forintot, a Matáv 15 forintot drágult. A romló hangulattal együtt egyre lejjebb jutott az OTP (-170 forint) és a Richter (-260 forint) ára.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.