Fidesz-konferencia

Deutsch Tamás tényszerűnek nevezte a Fidesz szombati konferenciáján, hogy ha Magyarországon a politikai baloldal kerül hatalomra, akkor politikai tisztogatás, bosszúhadjárat és B-listázás következik

MTI
2002. 06. 01. 11:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz alelnöke pártja budapesti rendezvényén a Medgyessy-kormány beiktatása óta eltelt néhány nap leváltásait újfent a leszámolásokról híres történelmi eseményhez, Szent Bertalan éjszakájához hasonlította.

Az újonnan kinevezettek kapcsán azt mondta, hogy körükben határozatképes MSZMP KB ülést lehetne tartani. Az Országimázs Központnál várható KEHI-vizsgálattal összefüggésben azt kérte, hogy akár a hivatal, akár a rendőrség, akár az ügyészség vizsgálja meg azt a keretszerződést is, amelyet hatmilliárd forint értékben Medgyessy Péter kötött 1996-ban egy nemzetközi kommunikációs céggel. Mint mondta: ha a Miniszterelnöki Hivatalnak a Happy End Kft.-vel kötött keretszerződése hibás, akkor hibás az a keretszerződés is, ami ennek mintájául szolgált és amelyet 1996-ban Medgyessy Péter pénzügyminiszterként kötött.

Deutsch Tamás emlékeztetése szerint a nyolcvanas években a szocialista szó a köznyelvben fosztóképzőként is szerepelt, a kilencvenes évek közepén pedig ugyanilyen szerepet töltött be a csomag szó. A politikus értékelése szerint a szocialisták demokrácia-csomagja egyelőre soha nem látott tisztogatást hozott a magyar közigazgatásban. Felsorolta többek között, hogy „lefejezték” a Külügy- és az Oktatási Minisztériumot, a Magyar Fejlesztési Bankot, az ÁPV Rt.-t, az APEH-t, az ORFK-t, több mint 200 köztisztviselő került a Miniszterelnöki Hivatal rendelkezési állományába. Hangsúlyozta, hogy a tisztogatásnak olyan célpontjai is vannak, akiket még a Horn-kormány idején neveztek ki, a polgári kormány a szaktudásuk miatt együttdogozott velük és most ez vált a legnagyobb bűnükké. Sérelmezte, hogy az ÁPV Rt. elnöke úgy kezdte meg működését, hogy nem esett át a kötelező nemzetbiztonsági átvilágításon, és nem hallgatta meg őt a parlament illetékes bizottsága sem.

Ugyancsak kritizálta, hogy az újonnan megnevezett közigazgatási államtitkárok döntéseket hoznak, értekezletet tartanak, holott még le sem tették hivatali esküjüket. Deutsch Tamás szerint a politikai tisztogatás súlyosan árt Magyarország nemzetközi megítélélének. Árulkodónak nevezte, hogy a Medgyessy-kabinet első ülésén szükségesnek tartotta a Terror Háza múzeum hosszú távú biztonságos működését szolgáló közalapítványi bejegyzési kérelem elutasítását. Érthetetlennek és méltatlannak nevezte a Nemzeti Színház új vezetőjének kinevezése körüli körülményeket. Mint mondta: Görgey Gábor kultuszminiszter becsapta a közvéleményt, ugyanis a parlamenti bizottsági meghallgatásán még azt ígérte, hogy az intézmény új vezetőjét pályázati úton választja ki, ehhez képest pedig egy személyben döntött Huszti Péter személyéről.

Deutsch Tamás ügy véli, hogy a kabinet csődbe szeretné juttatni a Magyar Televíziót, ezért vonta vissza a tévé hitelfelvételét biztosító 12 milliárd forintnyi kötelezettségvállalást. A politikus hírekre hivatkozva azt mondta, hogy a Medgyessy-kormány meg akarja szüntetni a felsőoktatási beruházások kormánybiztosságát. A 19 ezer forintos nyugdíj-kiegészítést biztosító döntés kapcsán Deutsch Tamás azt mondta: ezzel tulajdonképpen 95 ezer forintot vesznek ki az idősek zsebéből, mert a kiegészítés nem jár az év hátralévő hónapjaira, csupán júliusra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.