A Munkáspárt elnöke erről a párt Kádár János halálának 13. évfordulója alkalmából rendezett politikai nagygyűlésén beszélt szombaton Budapesten, a Fiumei úti sírkertben.
A megemlékezésen Thürmer Gyula elmondta: 13 évvel a politikus halála után nem a nosztalgia viszi ki az embereket Kádár János sírjához, hanem a politikai valóság.
A pártelnök megfogalmazása szerint az emberek nem azt várják a párttól, hogy a múltjukért, hanem azt, hogy a jelenükért és a jövőjükért harcoljon.
Felelevenítette a Munkáspárt azon korábbi javaslatát is, hogy Kádár Jánosnak állítsanak köztéri szobrot. Úgy vélte: ha Orbán Viktorban és Demszky Gáborban csöppnyi előrelátás, illetve egy kis bölcsesség lett volna, akkor a Köztáraság téren már állna a szobor.
A Munkáspárt elnöke a csütörtöki fővárosi demonstrációkkal kapcsolatban leszögezte, hogy a Fidesz vitte ki az embereket az utcára, mert a választások eredményét nem tudják elfogadni.
Thürmer Gyula szólt arról is, hogy mivel a köztársasági elnök nem lehet pártok tekintetében elfogult, ezért véleménye szerint, ha a kormányfő javaslatot tesz Horn Gyula korábbi miniszterelnök kitüntesére, akkor azt az államfő ne véleményezze, hanem írja alá.
A Munkáspártról szólva Thürmer Gyula felhívta a figyelmet a jövő nemzedékére, akiknek „a párt valódi alternatívát tud nyújtani”. Hozzátette: a pártnak minden erejét az őszi önkormányzati választásokra kell összpontosítania, hogy a képviselő-testületekben meglévő helyei számát növelni tudja.
Kádár János sírjánál a megemlékezés koszorúit és virágait helyezte el többek között a Munkáspárt központi bizottsága, az MSZMP, a Május 1., illetve a Marx Károly Társaság, valamint a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége is.
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
