Május 14.: Sportösszefoglaló

Fantasztikus bejelentésre készül Baumgartner Zsolt - Nagyot léphet a bajnoki cím megszerzése felé a Fradi - Budapesten járt az UEFA kincstárnoka - Pezdány Edina kiesett az Európa-bajnokságon - Százezer dollárt nyert női vízilabda válogatottunk - Labdarúgó Borsodi Liga: a Kispest bravúrgyőzelme Fehérváron

MNO-összefoglaló
2003. 05. 14. 19:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fantasztikus bejelentésre készül Baumgartner Zsolt

A Forma 3000-es Coloni csapat magyar pilótája csütörtökön délelőtt a Forma-1-es csapatfőnök Eddie Jordan jelenlétében hozza nyilvánosságra a versenyzői pályafutása „eddigi legfontosabb” állomásáról szóló hírt egy budapesti sajtótájékoztatón. Részleteket egyelőre nem lehet tudni, de nagy a valószínűsége annak, hogy Baumgartner tesztpilótaként kap lehetőséget a Forma 1-es Jordan istállónál. Felvetések szerint Baumgartner Zsolt talán egy vagy több nagydíj péntek délelőtti két órás tesztjén próbálhatja ki a Jordan autóját. Ezt a lehetőséget azért találták ki a „száguldó cirkusz” szabályalkotói, hogy a fiatal tehetségeket kipróbálhassák a csapatok. Ilyen esetekben általában a pilóták fizetnek azért, hogy esélyt kaphassanak valamelyik istállótól – írja az uno.hu.

Nagyot léphet a bajnoki cím megszerzése felé a Fradi

Sok minden eldőlhet a Borsodi Liga hétközi, 29. fordulójában. Az öt pont előnnyel listavezető Ferencváros amennyiben az Üllői úton legyőzi a vendég Siófok együttesét, úgy hatalmas lépést tehet a bajnoki cím megszerzése felé. Ráadásul a nagy rivális MTK a remek hazai mérleggel rendelkező Debrecen otthonába látogat, ahol még egy pontért is keményen meg kell harcolni bármelyik csapatnak. Továbbá a felsőházban az egyre jobb formába lendülő Újpest fogadja a „döntetlen király” Győr együttesét. Az alsóház kiesési rangadóján a Békéscsaba látja vendégül a Dunaferrt, amennyiben az újvárosiak kikapnak, úgy fél lábbal már a másodosztályban érezhetik magukat. A szintén bennmaradásért küzdő Kispest a jóval esélyesebb Videoton otthonába látogat, míg a Sopron – egy gyakorlatilag már tét nélküli mérkőzésen – a címvédő Zalaegerszeget fogadja – jelentette a WestelPress.


Budapesten járt az UEFA kincstárnoka

Kedden Budapesten tett látogatást Mathieu Sprengers. Az Európai Labdarúgó Szövetség kincstárnokát az UEFA végrehajtó bizottságának tagjaként a nemzeti szövetségeknél tett látogatása keretében fogadták az MLSZ vezetői. Sprengers úr a szakmai megbeszélésen dr. Bozóky Imre MLSZ elnökkel, Berzi Sándor főtitkárral, dr. Szilágyi György tiszteletbeli elnökkel és Huszár Istvánnal, a nemzetközi osztály vezetőjével tárgyalt. Mathieu Sprengers többek között beszámolt arról is, hogy az UEFA az Európa-bajnokság bevételeiből 500 millió svájci frankot oszt szét a nemzeti szövetségek között a következő négy évben, ez mintegy másfél milliárd forintot jelent szövetségenként – adta hírül a WestelPress.

Pezdány Edina kiesett az Európa-bajnokságon

Pezdány Edina kiesett a pécsi női ökölvívó Európa-bajnokságon. A 60 kilogrammos magyar bunyós az elődöntőbe-jutásért a vb-ezüstérmes, orosz Tatjana Csalajától kapott ki a második menetben döntő fölénnyel. Az esti programban a 63 kilós Szabó Teréz a finn Lukka Terhivel, a 70 kilogrammosok között pedig Pruzsinszky Ivett az orosz Olga Szlavinszkajával csap össze a negyeddöntőben.
WestelPress

Százezer dollárt nyert női vízilabda válogatottunk

A magyar női vízilabda válogatott 100 ezer dollár támogatási összeget nyert – tájékoztatta a WestelPresst a Magyar Olimpiai Bizottság. Faragó Tamás szövetségi kapitány együttese a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a nyári játékokon résztvevő csapatsportágak támogatására kiírt nemzetközi pályázatán nyerte a mintegy 21 millió forintos támogatást.
WestelPress

Labdarúgó Borsodi Liga: a Kispest bravúrgyőzelme Fehérváron

A labdarúó Borsodi Liga 29. fordulójában, az alsóházban a a Kispest A Videoton otthonában tudott nyerni – írja az uno.hu.

A fehérváriak Tóth Balázs révén a 22. percben megszerezték a vezetést, ám öt perc alatt Sasu megfordította a mérkőzést, hiszen a vendégek légiósa a 24. majd a 29. percben is betalált és ezzel a Kispest 2-1-re megnyerte a találkozót.

Ezzel leginkább a Dunaferr sorsát pecsételte meg, hiszen az újvárosiak Békéscsabán szenvedtek vereséget, a másik kiesőhely elkerüléséért pedig tovább folyik a harc a Kispest és a Békéscsaba között.

Labdarúgó Borsodi Liga, 29. forduló, alsóház:
Videoton – Kispest 1-2 (1-2)
Gólszerzők: Tóth Balázs (22. perc) illetve Sasu (24. és 29. perc)

Ökölvívás: Pruzsinszky már biztosan érmes az Európa-bajnokságon

Egyedül Pruzsinszky Ivett jutott tovább szerdán a magyarok közül a Pécsett zajló női ökölvívó Európa-bajnokságon.

A 70 kilós, két évvel ezelőtti világbajnok Pruzsinszky a nyolc között az orosz Olga Szlavinszkaját győzte le pontozással, így bejutott a négy közé, és már biztos érmes. Kiesett ugyanakkor a 60 kilogrammosok között Pezdány Edina, miután szintén a negyeddöntőben kiütéses vereséget szenvedett a vb-ezüstérmes, orosz Tatjana Csalajától. A 63 kilós Szabó Teréz is búcsúzott a nyolc között, miután pontozással kikapott a finn Lukka Terhitől – írja a WestelPress.

Labdarúgó Borsodi Liga: újpesti győzelem a bronzért

A labdarúgó Borsodi Liga 29. fordulójának felsőházi összecsapásán az Újpest a Győrt fogadta – írja az uno.hu.

A Horváth Ferenc góljával szerezték meg a vezetést a 39. percben, majd a szünetet követően ugyanő növelte a lila-fehérek előnyét az 52. percben.

Bajevszki góljával a vendégek még szépíteni tudtak a 56. percben, ám Szélesi húsz perccel később bebiztosította a hazai sikert, amely mivel a Debrecen vereséget szenvedett az MTK-tól, könnyen az Újpest bronzéremét is jelentheti.

Labdarúgó Borsodi Liga, 29. forduló, felsőház:
Újpest – Győr 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Horváth F. (39. perc, 52. perc), Szélesi (76. perc), illetve Bajevszki (56. perc)

Labdarúgó Borsodi Liga: győzött az MTK

A labdaúgó Borsodi Liga 29. fordulójának felsőházi rangadóján az MTK Debrecenben tudott nyerni.

A vendégek számára létfontosságú volt a győzelem, hiszen már döntetlen esetén is reménytelenül leszakadhattak volna a Ferencvárostól a bajnoki címért vívott küzdelemben.

Ennek megfelelően az első percekben az MTK kezdeményezett többet, aztán magához tért a Loki, ám hiába ért el 3 perc alatt négy szögletet is a hazai csapat, gólt egyik sem hozott.

Nem úgy a másik oldalon, a 28. percben Madar találatával a vendégek megszerezték a vezetést.

Aztán nagy sokáig semmi a gólok tekintetében, majd a 85. percben Silva kettőre növelte a vendégek előnyét, ám alig egy perc múlva Böőr szépített, a DVSC egyenlíteni viszont már nem tudott, így győzelmével az MTK még versenyben maradt a bajnoki címért.

Labdarúgó Borsodi Liga, 29. forduló, felsőház:
Debrecen – MTK 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Böőr (86. perc) illetve Madar (28. perc), Silva (85. perc)

uno.hu

Labdarúgó Borsodi Liga: döntetlen Sopronban

A labdarúgó Borsodi Liga 29. fordulójában a Sopron a Zalaegerszeget fogadta az alsóházban – írja az uno.hu.

Egy gólgazdg első félidőt produkáltak a felek, hiszen Tóth Mihály góljával a hazaiak a 22. percben megszerezték a vezetést, majd három perc múlva Somogyi tizenegyesből talált be, ezzel kettőre növelve a hazai előnyt

Alig öt perc múlva a vendégek jutottak büntetőhöz, amelyet Kenesei értékesített is. A 2-2-es végeredményt pedig Ljubojevic 63. percben lőtt gólja jelentette.

Labdarúgó Borsodi Liga, 29. forduló, alsóház:
Sopron – Zalaegerszeg 2-2 (2-1)
Gólszerzők: Tóth M. (22. perc), Somogyi (25. perc, 11-esből), illetve Kenesei (30. perc, 11.esből), Ljubojevic (63. perc)

Labdarúgó Borsodi Liga: kikapott a Fradi, ismét nyílt a bajnokság

A labdarúgó Borsodi Liga 29. fordulójában a Ferencváros hazai pályán kapott ki a felsőház rangadóján a Siófoktól.

A zöld-fehérek győzelmük esetén már szinte bajnoknak érezhették volna magukat, igaz ehhez az újoncként felsőházba kerülő és ott többek között a Ferencvárost és az MTK-t is legyőző Siófokot kellett volna megverniük.

Nos, Csank János csapata a rájátszásban százszázalékos maradt a Fradi ellen, hiszen egy gólnélküli első félidőt követően a második játékrészben remek kontrajátékuknak köszönhetően Csordás góljával az 51. percben megszerezték a vezetést, majd Fülöp révén be is biztosították győzelmüket a 68. percben.

Vereségével a Ferencváros ismét nyíltták tette a bajnoki címért vívott csatát, hiszen az MTK debreceni győzelmével két pontra jött fel riválisa mögé.

Labdarúgó Borsodi Liga, 29. forduló, felsőház:
Ferencváros – Siófok 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Csordás (51. perc), Fülöp (68. perc)
uno.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.