Ezentúl vonaton vizsgálják a határátlépők útleveleit

Ezentúl menetközben, a vonatokon vizsgálják meg a határőrök az utasok útleveleit – jelenti a HavariaPress.

MNO
2003. 12. 02. 15:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A MÁV Rt. és a Határőrség Országos Parancsnoksága csütörtökön, ünnepélyes keretek közt adja át a Budapesti Vasúti Határőr Kirendeltséget. Az új kirendeltségen dolgozó határőrök a vonaton, menetközben fogják átvizsgálni a határátlépők útleveleit. Az új határellenőrzési rendszer több szempontból is előnyös az utazók számára. Egyrészt megszűnik a határokon való hosszú várakozás, és ezzel csökken a nemzetközi vonatok menetideje, másrészt javul a nemzetközi vonatok és a pályaudvarok közbiztonsága is.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.