Keresztényirtás után istenkáromlás a Tilostól

Miközben Csabai Gábor, a Tilos Rádió kuratóriumának elnöke sajtótájékoztatóján – a rádió nevében – elhatárolódott a december 24-én, a csatorna műsorvezetője által hangoztatott "Kiirtanám az összes keresztényt" mondattól, addig kollégája, a tájékoztatón "zsidó fattyúnak" titulálta Jézus Krisztust.

Pindroch Tamás
2003. 12. 27. 18:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

(A délután három órára hirdetett sajtótájékoztató fél órával később kezdődött egy másik helyen, mert bombariadó miatt a tűzszerészek vizsgálták át az eredeti helyszínt, a rádió stúdiójának helyt adó művelődési házat.)

Tudósítónk a sajtótájékoztatón a csatorna december 19-i Honty és Hanna című műsorából idézett: … szóval ez a fajta, hogy a születés, és a gyermek akár egy fattyúból is, mert itt kvázi erről van szó. (közbeszólás: fattyú, bizony). Fattyúból lesz. (Közbeszólás: ki ennek az apja, ki ennek az anyja?) Mert ő egy fattyú. Tehát akárhogy, hát húzzuk, vesszük, vagy magyarázzuk, Krisztus egy fattyú.’’

A Tilos Rádió kuratóriumának tagja, Paizs Miklós erre reagálva a kijelentette: ha valaki házasságon kívüli gyermeket nevel... Jézus, az egy zsidó fattyú volt, ez ilyen egyszerű, nem? Hozzátette: Nem kell megijedni a szavaktól. Csabai Gábor, kuratóriumi elnök szerint, ha valaki a lapunk által idézett műsort végighallgatta, az bizonyíthatja, hogy a műsorban semmiféle gyűlölködés nem volt, értelmes emberek furcsa megközelítésben nagyon komolyan beszélgettek. Hozzátette: ez belefér a szólásszabadság kereteibe, és nem hiszi, hogy „bárkit megbántottak volna. Szavai szerint életveszélyes lehet az, hogy tudósítónk a szövegkörnyezetből kiemelve idézett a műsorból.

Bajtai Zoltán, alias Barangó által a december 24-i műsorban hangoztatott ”Kiirtanám az összes keresztényt!„ felkiáltással kapcsolatban Csabai leszögezte: gyorsan reagáltak a történtekre, a műsorkészítőt kivetette magából közösségük, azonnali hatállyal kizárták a Tilos Rádióból. A műsor készítőit felfüggesztették, jövőjükről fegyelmi tárgyalás után döntenek. Csabai hangoztatta: ”A Tilos Rádió vállalja a felelősséget a történtekért és számítunk jogi, illetve médiajogi lépésekre, ahol remélem, mérlegelni fogják a rádió hozzáállását és a rádió eddigi múltját.„

Kitért arra, hogy elvárják az egész magyar médiától: amennyiben bármilyen gyűlöletbeszéd elhangzik, legalább olyan határozottsággal lépjenek fel ellene, mint azt ők tették. Szavai szerint a rádió alapelve, vallott eszméje a tolerancia, a szólásszabadság, a gyűlölködés elleni küzdelem, az emberi jogokért, szolidaritásért való lándzsatörés, ezért tökéletesen megengedhetetlen, hogy ilyen mondat elhangozzék.

A Magyar Nemzet és az MNO tudósítójának felvetésére, miszerint az 1998-ban az Autonómia Alapítvány által Tolerencia-díjjal jutalmazott adó felajánlotta-e, hogy visszadja a kitüntetést, illetve az alapítvány megkérte-e őket annak visszaszolgáltatására nem kaptunk választ. Csabai hangsúlyozta: a történtek alkalmat adnak modelljük átgondolására és a jövőben jobban figyelnek majd arra, hogy ki kerülhet mikrofon közelbe.

Újságírói kérdésre, miszerint miért nem határolódtak el a december 9-i műsorban elhangzottaktól, amelyben négy műsorvezető a Jobbik Magyarországért Mozgalom által az ország településein felállítandó kereszteket tűzifának, hirdetőtáblának javasolta felhasználni, Csabai elmondta: a 24-i, illetve ezt az esetet külön kell választani, hiszen a Jobbik akciója politikai színezetű volt, amely ellen otromba stílusban, gyenge érvekkel bár, de a műsorvezetőik felléptek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.