(A délután három órára hirdetett sajtótájékoztató fél órával később kezdődött egy másik helyen, mert bombariadó miatt a tűzszerészek vizsgálták át az eredeti helyszínt, a rádió stúdiójának helyt adó művelődési házat.)
Tudósítónk a sajtótájékoztatón a csatorna december 19-i Honty és Hanna című műsorából idézett: … szóval ez a fajta, hogy a születés, és a gyermek akár egy fattyúból is, mert itt kvázi erről van szó. (közbeszólás: fattyú, bizony). Fattyúból lesz. (Közbeszólás: ki ennek az apja, ki ennek az anyja?) Mert ő egy fattyú. Tehát akárhogy, hát húzzuk, vesszük, vagy magyarázzuk, Krisztus egy fattyú.’’
A Tilos Rádió kuratóriumának tagja, Paizs Miklós erre reagálva a kijelentette: ha valaki házasságon kívüli gyermeket nevel... Jézus, az egy zsidó fattyú volt, ez ilyen egyszerű, nem? Hozzátette: Nem kell megijedni a szavaktól. Csabai Gábor, kuratóriumi elnök szerint, ha valaki a lapunk által idézett műsort végighallgatta, az bizonyíthatja, hogy a műsorban semmiféle gyűlölködés nem volt, értelmes emberek furcsa megközelítésben nagyon komolyan beszélgettek. Hozzátette: ez belefér a szólásszabadság kereteibe, és nem hiszi, hogy „bárkit megbántottak volna. Szavai szerint életveszélyes lehet az, hogy tudósítónk a szövegkörnyezetből kiemelve idézett a műsorból.
Bajtai Zoltán, alias Barangó által a december 24-i műsorban hangoztatott ”Kiirtanám az összes keresztényt!„ felkiáltással kapcsolatban Csabai leszögezte: gyorsan reagáltak a történtekre, a műsorkészítőt kivetette magából közösségük, azonnali hatállyal kizárták a Tilos Rádióból. A műsor készítőit felfüggesztették, jövőjükről fegyelmi tárgyalás után döntenek. Csabai hangoztatta: ”A Tilos Rádió vállalja a felelősséget a történtekért és számítunk jogi, illetve médiajogi lépésekre, ahol remélem, mérlegelni fogják a rádió hozzáállását és a rádió eddigi múltját.„
Kitért arra, hogy elvárják az egész magyar médiától: amennyiben bármilyen gyűlöletbeszéd elhangzik, legalább olyan határozottsággal lépjenek fel ellene, mint azt ők tették. Szavai szerint a rádió alapelve, vallott eszméje a tolerancia, a szólásszabadság, a gyűlölködés elleni küzdelem, az emberi jogokért, szolidaritásért való lándzsatörés, ezért tökéletesen megengedhetetlen, hogy ilyen mondat elhangozzék.
A Magyar Nemzet és az MNO tudósítójának felvetésére, miszerint az 1998-ban az Autonómia Alapítvány által Tolerencia-díjjal jutalmazott adó felajánlotta-e, hogy visszadja a kitüntetést, illetve az alapítvány megkérte-e őket annak visszaszolgáltatására nem kaptunk választ. Csabai hangsúlyozta: a történtek alkalmat adnak modelljük átgondolására és a jövőben jobban figyelnek majd arra, hogy ki kerülhet mikrofon közelbe.
Újságírói kérdésre, miszerint miért nem határolódtak el a december 9-i műsorban elhangzottaktól, amelyben négy műsorvezető a Jobbik Magyarországért Mozgalom által az ország településein felállítandó kereszteket tűzifának, hirdetőtáblának javasolta felhasználni, Csabai elmondta: a 24-i, illetve ezt az esetet külön kell választani, hiszen a Jobbik akciója politikai színezetű volt, amely ellen otromba stílusban, gyenge érvekkel bár, de a műsorvezetőik felléptek.

Orbán Viktor Hont András publicistával vitázik – percről percre követjük az eseményt