Itt a bejelentés, ez pusztítja el a nyugati civilizációt

A 21. századi demográfiai összeomlás okairól értekezett véleménycikkében a volt brit miniszterelnök. Boris Johnson a főbűnöst is megnevezte a WhatsApp üzenetküldő alkalmazás személyében.

2025. 04. 21. 9:39
Illusztráció (Forrás: Pixabay)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az okostelefonok korában élünk, ahol a kommunikáció elsődleges eszköze a WhatsApp alkalmazás lett. Ezt a jelenséget boncolgatja Boris Johnson, volt brit miniszterelnök a The Daily Mail brit napilap hasábjain megjelent írásában, amelyben saját tapasztalatait és megfigyeléseit osztja meg az olvasókkal.

Boris Johnson volt brit miniszterelnök a csevegőalkalmazások veszélyeire figyelmeztetett
Boris Johnson volt brit miniszterelnök a csevegőalkalmazások veszélyeire figyelmeztetett (Fotó: Getty Images via AFP)

Johnson szerint reggelente az első dolgunk, hogy a telefonunkért nyúlunk, és megnézzük, ki küldött nekünk üzenetet. Ez a függőség azonban komoly következményekkel járhat: órákat töltünk el az alkalmazásban, várva a válaszokat, miközben az életünk más területei háttérbe szorulnak.

Johnson szerint bár a WhatsApp kétségtelenül hasznos eszköz, felteszi a kérdést, hogy vajon tényleg minden információ fontos-e, amit megosztunk rajta keresztül? Ennek az üzenetmennyiségnek komoly energia- és adattárolási igénye is van – hívja fel a figyelmet a volt kormányfő.

Ráadásul nem is veszélytelen a folyamatos üzengetés, tegye fel a kezét, akinek még soha nem ment félre üzenete kínos pillanatokat okozva. Johnson maga is tudja miről beszél, mint írja, egyszer egy (feltehetően a párjának szánt) üzenettel szerzett vidám perceket a Konzervatív Párt képviselői számára létrehozott WhatsApp-csoportban.

A cikk végén Johnson arra figyelmeztet, hogy a fiatalabb generációk egyre inkább a virtuális térben élik társasági életüket, ami akár a demográfiai folyamatokra is hatással lehet. Johnson szerint a WhatsApp túlzott használata hozzájárulhat a személyes találkozások és kapcsolatok háttérbe szorulásához, ami hosszú távon akár civilizációnk hanyatlásához is vezethet.

Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pixabay)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.