informaciomuveszet.hu

Muray Gábor
2004. 03. 29. 10:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veszettül szörfölök a hálón, ám nálam még mindig az amatőrök kedvence, a Startlap viszi a pálmát. Na nem azért mert szép, hanem azért mert bár igen csúnya, nagyon tartalmas. Santorini újgörögjeitől a szubkulturális kinccsé avanzsált Szalacsiig (Béla?, Sanyi?, Józsi?) és az azbeszt sztárjáig mindenkihez eljutok fél szempillantás alatt, feltéve, hogy nem kell modemmel vacakolni, hanem adott a kábel, havidíjért. A netezést jó a lap. hu útvesztőin kezdeni, itt olyan, mintha a mátrixszerű túlvilág kapujában hunyorogna az ember: szertenézhet, s ha nem csábul, talán jó irányba indul el.
Múlt századi arculat, merev, szögletes boxok, kábítóan unalmas külcsín, ám a nyitóoldalon felsorolt végeláthatatlan kategóriatömeg arra ad reményt, hogy órákig bámulhatunk, akár az üres televíziókészülék előtt, bambán.
A foto.lap.hu oldalon már elveszek a megapixelek között, szemet nyugtatni ehelyütt Szabó Zoltán fotográfusra klikkelve lehet. Just follow the white rabbit, tessék bátran belépni: Szató világában, az Europrix minőségi díjával és az eFestival nagydíjával jogosan jutalmazott fotografus.com szájton vagyunk.
Gyönyörű oldal. A támogató flash-én túl a fotós egy Weöres-idézettel ajándékozza meg a látogatót, „benned a létra”, s alattad már megy is a tibeti anyag. Szabó Zoltán amúgy nem normális. Na nem bántásból mondom, hanem azért, mert csak az abnormálisokról lehet azt hinni, hogy kezdenek valamit az életükkel: Szató átkel a Balaton jegén, a közepén megalszik egy sátorban, hónapokat tölt Ladakhban szerzetesek között, szépségéért díjazott albumokat ad ki, kiadót alapít, biciklizik a Nagykörúton, s fotózza az arcunkat. Már, ha szép arcunk van. Aztán idetolja ezt a fotografus.com oldalt, s az az ember érzése: bármibe is nyúl a krisztusi korú életművész, abból esztétikai kéjelgés lesz.
A fotós internetes oldalán diavetítés és képsorozatok a ringató Bajkálról, Ladakh papjairól és köveiről, Közép-Amerika színpompás őslakosairól, megspékelve mindezt szemernyit közhelyes, ám szívmelengető életbölcselettel. A vizualitásért a idefent nemcsak Szató felelt, a ferdére tervezett, hófehér-rózsaszín-fekete színekkel ecsetkezelt oldalt a fesztiváldíjakra hajazó webdizájner csapat, a Visual Minds Studio faragta; ők egyébiránt az Art of information mottóval bájolognak saját lapjukon, s azon gondolkodom, szlogenjük szánalomra méltó giccs-e, vagy olyan igazság, amelyen érdemes még percekig morfondírozni. Az információ művészete. Nesze nektek. Ezek programnyelven sminkelnek, s jó úton vannak: követik a fehér nyulat, Keanu Reeves paskolja a hátukat.

Startlap: ronda, de finom
www.startlap.hu, www.lap.hu, www.foto.lap.hu
Szabó Zoltán fotóművész honlapja: szép is, finom is
www.fotografus.com

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.