Amerikai vizsgálat az esküvő elleni támadás miatt

Az amerikai hadsereg vizsgálatot indít azoknak az állításoknak az ügyében, amelyek szerint a légierő egy esküvői vendégseregre lőtt volna – közölte Mark Kimmitt dandártábornok.

MNO
2004. 05. 21. 10:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Irakot megszálló szövetséges erők hadműveleti főnökének helyettese csütörtökön újságírók kérdésére kijelentette: „Közöltük, hogy vizsgálatot indítunk”. A tábornok elmondta: újra megvizsgálják a térségben készült fotókat és a kikérdezik azokat, akik részt vettek az akcióban – adta hírül az mtv.hu.

Kimmit ugyanakkor hangsúlyozta: az amerikai hadsereg meg van győződve arról, hogy katonai célpontot támadott.

Mint ismeretes: szerda hajnalban Irak nyugati részén egy amerikai légi csapásban 41 személy halt meg. Az amerikai hadsereg szerint külföldi harcosoknak menedéket adó házat lőtt az amerikai helikopter. Iraki források szerint viszont a támadás esküvőt ünneplőket ért.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.