Őrizetben a vesztegetéssel gyanúsított rendőr

Vesztegetés bűntette és más bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárást a Fővárosi Ügyészségi Hivatal – őrizetbe vétele mellett – K. János 28 éves kunszentmiklósi lakos – a kunszentmiklósi rendőrkapitányság rendőr zászlósa és társai ellen – tudatta az Objektív Hírügynökséggel a BRFK kommunikációs osztálya.

MNO
2004. 05. 07. 14:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eddigi adatok szerint a rendőr zászlós május 6-án egy olajszállításra és szivattyúzásra átalakított Mercedest vezetve a Budapest XXIII., Ócsai úti kamionvárakozó helyre ment, ahol társa megkezdte az egyik ott parkoló kamion gázolajtartályának kiürítését.

XX–XXIII. kerületi rendőrkapitányság járőrei K. Jánost és társait tevékenységük közben megzavarták, az autóban ülőket igazoltatták és közölték velük, hogy előállítják őket a kerületi kapitányságra. A zászlós az intézkedő rendőröknek 40 ezer forintot ajánlott fel arra az estre, ha elállnak az előállítástól, melyet a rendőrök visszautasítottak.

A rendőr zászlós cselekménye hivatali vesztegetés bűntette, továbbá lopás bűntette elkövetése megalapozott gyanúját kelti. Az ügyben a Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatal folytat eljárást.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.