A következő két évben további költségvetési megszorítások várhatóak, a kormánynak ugyanis nem sikerül maradéktalanul teljesíteni új konvergencia programjának időarányos céljait – vélik a Reuters által megkérdezett elemzők. A Reuters májusi felmérésében az elemzők némileg csökkentették inflációs várakozásaikat, de emelték az államháztartás hiányára vonatkozó előrejelzéseiket.
A következő két évben az államháztartási hiányt és az inflációt illetően Magyarország nem tudja maradéktalanul teljesíteni az Európai Bizottsághoz a közelmúltban eljuttatott középtávú konvergencia programban leírt céljait. Az elemzők azt várják, hogy májusban az áprilisi 6,9 százalékról 7,2 százalékra, év végére azonban hat százalékra emelkedik az infláció, a jövő év végére pedig 4,2 százalékra esik vissza.
Az elemzők erre az évre, 4,9 százalékos GDP-arányos államháztartási hiányt várnak, ami magasabb a konvergencia programban meghatározott céloknál. Ahhoz, hogy a 4,6 százalékos cél tartható legyen, az idén újabb 100-150 milliárd forinttal kellene csökkenteni az államháztartás kiadásait. A magyar gazdaság megítélésének borús voltát mutatja, hogy a túlnyomórészt külföldi elemzők körében végzett múlt heti londoni Reuters felmérés szerint Magyarország 2008-ra várhatóan teljesíti az euró 2010-es bevezetésének költségvetési feltételét, míg három hónapja még 2007-es ERM II-csatlakozást vártak – olvasható a hvg.hu-n.
„Vigyáznom kell, mit mondok” – Guardiolán nem találtak fogást az őt faggató újságírók















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!