Kerozin-pótdíjat vezet be a Malév

A nyersolajárak folyamatos emelkedése miatt pótdíjat kénytelen bevezetni a Malév.

MNO
2004. 06. 02. 14:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar nemzeti légitársaság menetrendszerinti járatain útvonal szakaszonként négy eurós kerozin-pótdíjat számol fel június 7-től. A bevezetendő intézkedést a repülőgép-hajtóanyag árának drasztikus emelkedése teszi szükségessé, mivel az megközelíti elmúlt tíz év átlagárának dupláját.

A hirtelen kerozin áremelkedés miatt elkerülhetetlenné vált, hogy a magyar nemzeti légitársaság is bevezesse a pótdíjat, amely a nemzetközi légiközlekedési piacon bevezetett gyakorlattal összhangban történik. Amennyiben csökkennek az olajpiaci árak, a Malév Rt. azonnal visszavonja a kerozin felár szedését. A légitársaság bizonyos menetrendszerinti – többek között londoni és moszkvai – útvonalain nem kell pótdíjat fizetni.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.