Nyitnak a szabadtéri színházak

Júniustól az ország több pontján megkezdődnek a szabadtéri színházi előadások. Az idei évadban szinte mindenütt bemutatkoznak határon túli magyar társulatok, és valamennyi helyszín igazi összművészeti fesztivállá alakul, hiszen a prózai és zenés darabok mellett koncertek, kiállítások, irodalmi estek várják a szórakozni vágyókat.

Szilágyi Kata
2004. 06. 05. 9:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Igazán gazdag programot kínálnak idén is a szabadtéri színházak. Ebben az évben tíz teátrum összesen 220 programmal várja az érdeklődőket.

Budapesten Mascagni Messa di Gloria című oratóriumának magyarországi ősbemutatójával nyit június 18-án a 10. Ferencvárosi Ünnepi Játékok. Az egy hónapig tartó rendezvénysorozat keretében különleges koncertre készül a Benkó Dixieland Band és a Budapest Klezmer Band. Évről-évre fellép Markó Iván csapata, a Magyar Fesztiválbalett, ezúttal a nagy sikerrel bemutatott Káin és Ábel illetve a Bolero című táncdrámákat tekintheti meg a közönség. A határon túli Komáromi Jókai Színház a My fair lady című musicalt viszi színpadra.

A fővárosban a Budapesti Nyári Fesztivál keretében a Városmajori Szabadtéri Színpadon sikerdarabokkal, a közelmúltban bemutatott produkciókkal találkozhat a közönség, például a Vidám Színpad előadásában Shakespeare Tévedések vígjátékával. A Margitszigeten június 10-én az Első koncert Európában címmel megakoncertet ad közel 300 művész.

Az Esztergomi Várszínház a Balassi Bálint évforduló alkalmából reneszánsz estet rendez, majd bemutatják Balassi Szép Magyar Comoediáját is. A Révkomáromi Jókai Színház Gazdag szegények című vendégjátékával Jókai Mór előtt tisztelegnek. Kiss Csaba A dög című darabját az esztergomiak a Kecskeméti Katona József Színházzal közösen mutatják be.

A Szentendrei Teátrum a Magyar Színházzal együtt állítja színpadra Moliére A tudós nők című alkotását, szintén új előadás a Lóvá tett lovagok Shakespeare-mű. Zsámbékon egymást követik majd a fesztiválok. A Fiatal Rövid- és Animációs Filmesek Találkozóját a Határokon Túli és Hazai Amatőr Színjátszók 12. Fesztiválja, majd a Nemzetközi Színházi Fesztivál és szakmai konferencia követi.

A szegediek izgalmas koncepció szerint állították össze programjukat. A 125 évvel ezelőtti tiszai árvíz romba döntötte a várost, amelynek újjáépítésében különösen hat történelmi európai főváros – London, Róma, Párizs, Berlin, Brüsszel és Bécs – segített. Ezúttal e városok színes, látványos produkciói alkotják a műsor gerincét. A Bolzanoi Állami Színház és a Brüsszeli Állami Színház közös produkcióját Mozart Requiemjének modern változatát a Rockquiem című előadást láthatják a Dóm téren, koncertet ad a Berlini Szimfonikusok, fellép a Római Operagála keretében az Orchestra da Camera Santa Cecilia és a világhírű Katia Ricciarelli. Az Abbafever című show az ABBA karriertörténetét dolgozza fel a The Kazina Show Company táncosainak közreműködésével. Természetesen saját produkciók is lesznek, a Szegedi Kortárs Balett Új világ címmel nagyszabású műsorra készül.

A Gyulai Várszínház július 8-án tartja első, Örkény Tóték című klasszikus művének premierjét. A Kolozsvári Magyar Állami Opera társulatával közösen mutatják be Erkel Dózsa György című alkotását, először lesz látható Fráter Zoltán Krúdy-keringője. A műsort színesíti Jose Cura koncertje, illetve több vendégjáték és fesztivál.

A Kőszegi Várszínház Ivan Kusan Galócza című zenés komédiáját Jordán Tamás rendezésében mutatja be. Első alkalommal lesz opera a programban: Haydn Andromede és Perseo című művét a Szombathelyi Szimfonikus Zenekar és a Berzsenyi Dániel Főiskola vegyeskara adja elő. A zalaiak négy előadást tartogatnak nyárra. Niccoló Machiavelli Mandragóra, Peter Hacks Amphitryon című komédiáját az Erdei Színházban, Ion Luca Caragiale Farsang című vígjátékát valamint Jacobi Viktor Sybill című operettjét az Egervári Színházban mutatják be.

Kisvárdán Tabarin A széltoló című bohózatát Mikó István rendezésében láthatja a közönség, Mikó egyébként A svejk vagyok című estjét is elhozza. A kétnapos rockfesztivált musical-gálaműsor váltja. Az egyik legfontosabb program azonban a határon túli magyar színházak találkozója, amelyet 16. alkalommal rendeznek meg június 17-26-a között. Versenyben 16 előadás lesz, 8 versenyen kívüli és 5 főiskolás produkció lesz látható.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.