Brüsszel az energiapiac liberalizációját sürgeti

A tagállamok többsége nem nyitotta meg energiapiacát a külföldi cégek előtt – írja a figyelőnet. Július 1-jén lejárt a gáz- és elektromos energia-piac teljes liberalizálásának határideje, ennek ellenére, a 25 tagállamból 20 még el sem készítette az EU felé a szektor megnyitásáról szóló jelentését. Az EU energia és szállításügyi biztosa, Loyola de Palacio figyelmeztetett, a piac liberalizációja az országok törvény által előírt kötelessége, ám még nem döntötte el, indít-e pert a renitens országok ellen. A tagállamok 2003-ban döntötték el, hogy megnyitják elektromos energia- és gázpiacaikat a külföldi cégek előtt. A lakossági fogyasztók esetében a nyitást 2007-re tolták ki.

MNO
2004. 07. 06. 8:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.