Félmillióba is kerülhet egy tetoválás

Egyre nagyobb népszerűségnek örvend hazánkban a tetoválás, hasonlóan a testékszerek (piercing) piacához. Ennek ellenére sem a testékszeres, sem a tetoválós szakma nem rendelkezik önálló TEÁOR-számmal.

MNO
2004. 08. 06. 8:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Néhány évvel ezelőtt megalakult a Magyar Tetoválók Szövetsége (MTSZ), az általuk kiadott tanúsítvánnyal rendelkező szalonok garantáltan megfelelnek a szakmai és higiénés előírásoknak. Az MTSZ nemrégiben féléves tanfolyamot indított a leendő tetoválóművészek számára; az iskolában a szakma alapjait tanulják meg, a felvételhez az alapvető rajzkészség elengedhetetlen. Ahhoz, hogy valaki magas szinten űzze a mesterséget, legalább tíz év gyakorlat szükséges – írja a Napi Gazdaság.

A működő vállalkozások egyelőre lefedik a bővülő piacot – néhány évvel ezelőtt ugyanis sorra nyíltak a tattoo-szalonok, amelyek jórészt fennmaradtak. Egy stúdió felszerelése több millió forintba kerül, a szakmai hírnév és a klientúra kialakításához pedig több év szükséges.

A tetoválást ma főleg 25 év felettiek csináltatnak, addig piercinget inkább a húsz év alattiak hordanak. Az utóbbinál a lányok az orr- és a köldökékszer hordását részesítik előnyben, a fiúk elsősorban a szemöldöküket vagy nyelvüket fúratják ki. Az intim ékszerek is igen népszerűek, ma már fogainkat, sőt szemünket is díszíthetjük így. Egy – többnyire ezüst vagy orvosi fémből készült – testékszer behelyezése 5 és 10 ezer forint közötti összegbe kerül. Ám ha valaki aranyra vagy más nemesfémre cserélné piercingjét, annak akár több tízezer forintot is ki kell fizetnie.

A tetoválások között a fiatalok körében a nonfiguratív motívumok a legnépszerűbbek, az idősebbek egyre inkább saját ötleteiket valósítanák meg. A férfiak leginkább a felkarjukra tetováltatnak, míg a nők elsősorban a csípőjükre vagy derekukra.

ÁRSZINT
(EZER FORINT)
Piercing behelyezése 3–10
Testékszer (ezüst, orvosi fém) 1,5–5
Testékszer (arany, fehérarany) 5 felett
Tetoválás kicsi 8–10
Tetoválás közepes (tenyérnyi) 15–25
Tetoválás nagy 30 felett

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.