Útlezárások az ünnep miatt Budapesten

A 2-es metró – a tervezettnél korábban – már mától a teljes vonalon közlekedik, de a Kossuth Lajos téri és a Blaha Lujza téri állomáson még nem áll meg.

MNO
2004. 08. 19. 17:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Baross tér és a Deák Ferenc tér valamint a Kossuth Lajos tér és az Astoria csomópont között állomáspótló buszokkal lehet utazni. A 47-es és a 49-as villamosok továbbra is csak az Astoria csómópontig

Az ünnepi rendezvények miatt lezárták a PESTI alsó rakpartot, a BUDAI alsó rakpartot és a BEM rakpartot, a FŐ utcát pedig kétirányúsították. A 19-es és a 41-es villamosok helyett autóbuszok járnak a Batthyány tér és a Döbrentei tér között.

A további ünnepségek miatt:

-7.00 óra és 11.00 óra között a hagyományos tisztavatás miatt a KOSSUTH LAJOS téren és környékén lesznek lezárások,
-7.00-8.30-ig, majd 12.00 órától ismét lezárják a LÁNCHIDAT légi-bemutató miatt,
-16.00-17.00 óráig a Várban zárják le az Oroszlános udvar-Szent György utca-Dísz tér-Szentháromság tér útvonalat,
- 17.30 és 20.00 óra között a körmenet ideje alatt a BAZILIKA környékén lesznek korlátozások,
-18.00 órától az ERZSÉBET hidat és a SZABADSÁG hidat zárják le a 21.00 órakor kezdődő tűzijáték miatt, valamint Pesten a Közraktár utca-Kiskörút-Akadémia utca-Kossuth Lajos tér-Duna által határolt területet, illetve Budán a Clark Ádám tér-Gellérthegy-Bertalan Lajos utca vonalán belüli területeket, a Petőfi hidat csak szükség esetén.

Az ünnepségek környékén a táblákkal jelzett szakaszokon tilos megállni. A lezárások és a tilalmak általában szombatig tartanak.

A lezárások miatt az érintett BKV járatok rövidített, módosított útvonalon járnak, esetenként nem közlekednek (így ma 7.00-11.00 óráig a 2-es villamos, a 70-es, 78-as trolibusz és a 15-ös autóbusz, 18.00 órától üzemzárásig a 2-es, 4-6-os, 18-as, 47-es, 49-es villamos, az 5-ös, 7-es, 7/A, 7gy, 8-as, 9-es, 12-es, 15-ös, 16-os, 27-es, 78-as, 86-os, 103-as, 105-ös és a 112-es autóbusz).

A nagyobb torlódások elkerülése érdekében forgalomterelésre kell számítani 18 órától a BAH csomópontnál, a Móricz Zsigmond körtérnél, a Hegyalja úton a Mészáros utcánál, az Üllői út-Ferenc körút csomópontnál, az Andrássy út-Bajcsy-Zsilinszky út csomópontnál és a Nyugati térnél is.

Ma, holnap és vasárnap a parkolás ingyenes, kivéve a Vár és a Margit-sziget területén.

BUDA

A BUDAÖRSI úton befejeződött a vízvezeték építés, megszűnt a sávelhúzás a Nagyszőlős utca és a Fehér ló utca között. A Kőérberki út közelében a kifelé vezető oldalon azonban jelentősen leszűkül az útpálya.

A NAGYSZŐLŐS utcában az Ajnácskő utca után a kifelé vezető külső sávot felbontották.

A BÉCSI úton tart a csatorna-építés a városhatár közelében. A félpályás útlezárásnál jelzőlámpa szabályozza a haladást, ezért torlódásra kell számítani.

A Fogaskerekű helyett autóbuszok viszik az utasokat a Svábhegy és a Széchenyi hegy között, mert az AGANCS úti felüljárót felújítják. A lezárt felüljárót a Rege út felé kerülhetik el.

A 34-es buszok módosított útvonalon közlekednek, mert a Római parton az EMŐD utcát lezárták a Keve utca és a Nánási út között. (csatornabekötés)

A Szépvölgyi út folytatásán a VIRÁG BENEDEK utcában csak a fél útpálya járható közműépítés miatt. Az alsó szakaszon jelzőlámpa szabályozza a váltakozó irányú forgalmat, a fölsőt egyirányúsították felfelé.

A PASARÉTI utat szintén egyirányúsították a Szilfa utcától a Pasaréti tér felé közműépítés miatt. Az ellenkező irányban a Szilfa utcában haladhatnak.

A TÖRÖKVÉSZ utat átépítik a Pusztaszeri úttól felfelé, emiatt leszűkül az útpálya.

A HIDEGKÚTI utat egyirányúsították lefelé a Kossuth Lajos utcától a Széchenyi utcáig, ellenkező irányban a forgalmat a GALÓCA utcába terelik. (csatorna-felújítás)

A 7-es főút fővárosi szakaszán a BALATONI úton az M0-s hídjánál mindkét irányban lezárták a külső sávot. (hídjavítás)

A KAMARAERDEI úton útépítők dolgoznak félpályás lezárás mellett, a forgalmat jelzőlámpa szabályozza.

A LEÁNYKA utcai felüljárón csak BKV-buszok hajthatnak át. A közúti forgalom számára a kerülőút a 6-os főút fővárosi szakasza. A KITÉRŐ utat egyirányúsították befelé a Fehérvári úttól a Szerémi útig, a FEHÉRVÁRI utat pedig kifelé a Mezőkövesd utcától.

PEST

A VÁCI úti felüljárón tart a felújítás, irányonként egy sávban haladhat a forgalom. A felüljáró alatt nem lehet parkolni, a szervizutakat leszűkítették.

Az ORCZY utat átépítik, ezért végig lezárták, keresztezni csak az Elnök utcánál lehet. A 24-es villamosok és a 99-es autóbuszok azonban zavartalanul közlekednek.

A KIRÁLY utcában folyik a felújítás, jelenleg a Vasvári Pál utca és a Kazinczy utca közötti útszakaszra nem lehet behajtani.

A VIII. kerületben a POLLACK MIHÁLY teret lezárták közműépítés miatt. Kerülni a Szentkirályi utca-Mikszáth Kálmán tér-Horánszky utca útvonalon lehet.
A BAROSS utcában a Rigó utcától a Nagykörút felé a külső sávot felbontották. (cserélik a gázvezetéket)

A KERESZTÚRI úton a Gyógyszergyári utcánál útszűkület lassítja az átjutást. (útépítés)

Kőbányán a VASPÁLYA utcában szakaszosan csak a fél útpálya szabad a Román utca és a Kőér utca között. (burkolat-felújítás)

A GYÖMRŐI úton a Kőér utcai csomópontban útszűkület nehezíti az átjutást. (gázvezeték-építés)

A 70-es autóbuszok a Bosnyák tér felé terelőúton közlekednek, ugyanis Rákospalotán a DEMBINSZKY utcában csatornát építenek az Eötvös utca és a Rákos út között.

A XVI. kerületben a CSÖMÖRI úton a fél útpályát lezárták a Mátyás király utcánál, a forgalmat jelzőlámpa szabályozza. (vízvezetéket építenek).

A XVII. kerületben a LŐRINCI úton szakaszosan teljes lezárásra számítsanak a Tisza István utca és a Bocskai utca között. (csatornaépítés) Érdemes a Baross utca felé kerülni.

A HATÁR út pesterzsébeti szakaszán a Helsinki úttól a Nagykőrösi út felé vezető oldalon leszűkül az útpálya. (szegélyépítés), ugyancsak a HATÁR úton a Nagykőrösi úttól az Ady Endre út felé vezető oldalon is útszűkületek lassítják a haladást. (gázvezeték-építés)

ELŐREJELZÉS:

Augusztus 21-én a BUDAKESZI úton a Szép Juhászné út és a Pihenő út között vízvezeték építés kezdődik. A fél útpályát lezárják, a váltakozó irányú áthaladást jelzőlámpa szabályozza majd.

Holnaptól 30-ig a Szentendrei HÉV vonalán autóbuszok viszik az utasokat a Batthyány tér és az Árpád híd (Szentlélek tér) között pályafelújítás miatt – olvasható az uno.hu-n.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.