Elutasították az MNB kétéves beszámolóját

A köztársasági elnök hivatalosan is javasolta miniszterelnöknek Gyurcsány Ferencet, aki a felkérést elfogadta. A kormányprogramot szerdán vitatja meg az Országgyűlés, és akkor szavaznak az új kormányfőről.

MNO
2004. 09. 27. 17:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc a gyarapodó és igazságos köztársaság programjának nevezte az új kormány programját, amelyben csak azt vállalják el, amit végre is tudnak hajtani. A miniszterelnök-jelölt a Parlamentben erről azután szólt, hogy felolvasták Mádl Ferenc köztársasági elnök levelét, amelyben Gyurcsány Ferenc kormányfővé választását javasolja az Országgyűlésnek – adta hírül a radio.hu.

Természetesen a hétfői napon más témákról is szó volt a Parlamentben.

Juhos Katalin Fidesz-képviselő azt kérdezte a földművelésügyi minisztertől, mennyi földje van, mennyi állami támogatást kapott erre és mekkora haszna származik abból, hogy a földek egy részét belterületté nyilvánítják. Németh Imre úgy válaszolt: utoljára tíz éve vásárolt földet, ő maga nem műveli, így egy fillér állami támogatást sem vett igénybe, hiszen az nem a tulajdonosnak, hanem a használónak jár. Kijelentette: az az ő magánügye, hogy ha belterületté nyilvánítják a földjeit, milyen haszonnal adja el azokat.

Az Országgyűlés többsége elutasította a Magyar Nemzeti Bank elmúlt kétéves tevékenységéről szóló beszámolókat. Erre még soha nem volt példa, de a döntésnek közvetlen jogi következménye nincs. A kormánypárti képviselők szavazatával felhatalmazták viszont a kormányt az M6-os autópálya Érd-Dunaújváros közti szakaszára vonatkozó koncessziós szerződés megkötésére.

A képviselők túlnyomó többséggel megerősítették a Szerbia-Montenegró és Magyarország között az ottani magyar és az itteni szerb kisebbség jogainak védelméről szóló egyezményt. Mivel a belgrádi parlament ezt már korábban megtette, a széles körű jogokat adó megállapodás azonnal hatályba lép.

A jóváhagyást egyedül az MDF-ből kizárt független képviselők ellenezték, mondván, hogy a szerb vezetők jóakarata kétséges, hiszen ma is történnek magyarellenes cselekmények. Bársony András külügyi államtitkár viszont azzal érvelt: erre a megállapodásra hivatkozni lehet, a szerbiai magyarok számon kérhetik kormányukon, ami benne szerepel. (radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.