Külföldiek is földhöz juthatnak

Módosulhatnak a hazai birtokpolitikai irányelvek. Az új szabályozás révén akár külföldiek is földtulajdonhoz juthatnak, méghozzá az állattartó telepek „beiktatása” révén. Az új koncepció a nagyüzemeket segíti, miközben nem mindenben egyezik az uniós elképzelésekkel. Egyes intézkedések alkotmányellenesek is lehetnek.

Magyar Nemzet
2004. 09. 06. 6:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hamarosan módosulhat a földtörvény, vagy megváltozhat a hazai birtokpolitika. A Nemzeti Agrár- és Vidékfejlesztési Kerekasztal (NAVK) elképzelései szerint az állattartó telepek földtulajdonszerzése sem kizárt. Ez azt jelentené, hogy a gazdasági társaságok, amelyek jogi személyek – akár külföldi tulajdonban lévők is –, szerezhetnek földet adott keretek között. Erre ma a hatályos jogszabályok szerint nincs lehetőség, mert földtulajdont csak hazai magánszemély vásárolhat.
Értesüléseink szerint az új birtokpolitika az életképes, vagy középtávon azzá tehető gazdaságok fejlesztésére koncentrálna, de előtte rendezné az osztatlan közös tulajdonú földek helyzetét is, akár úgy, hogy a részarányok cseréjét államilag is támogatnák. Gond azonban a külföldiek tulajdonszerzése.

További részletek a mai nyomtatott Magyar Nemzetben

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.