A negyedik tárgyalási napon a nyolcad- és kilencedrendű vádlottakat hallgatta meg a bíróság. A nyolc osztályt végzett Szladek Csabát, aki magát egy korlátolt felelősségű társaság vezérigazgató-helyettesének tartja, azzal vádolja az ügyészség, hogy a Királyerdő egyik félreeső részén ásta el Kaiser Ede egyik fegyverét és nyolc darab lőszert.
Szladek vallomásában azt állította, hogy a fegyvert és a töltényeket csupán néhány napra hagyta nála Kaiser, azzal az indokkal, hogy a városba megy vásárolni, és nem szeretné, ha megtalálnák nála. Miután a móri bankrablással meggyanúsították Kaisert és Hajdú Lászlót, Szladek elásta a pisztolyt. Vallomása szerint értesíteni akarta a rendőrséget, hogy ő ne keveredjen gyanúba. Kiderült azonban, hogy Szladek külföldön egy kisebb bűncselekményt, egy lopást követett el Kaiserrel, és mivel a bankrabló pisztolya is nála volt, megijedt, hogy a móri üggyel is összefüggésbe hozzák.
2003-ban, ügyvédje ajánlására jelentkezett a rendőrségen, ahol elárulta, hogy Kaiser fegyverét elásta. A bíróságon kiderült, hogy Szladek vádalkut kívánt kötni a nyomozó hatósággal, ám állítólag erre nem került sor, mivel Szladek nem tudott elég információt felajánlani.
A kilencedrendű vádlott Herceg Alex – korábbi nevén Karaffa József – nem kívánt vallomást tenni az elsőfokú bíróság előtt. A vádirat szerint Kaiser – akinek nem volt saját útlevele – 2002 júliusi elfogásáig többször is Herceg korábbi, Karaffa nevére kiállított útlevelével hagyta el az országot.
Kaiser védője indítványt tett, melyben kérte a bíróságot, hogy az ausztriai pénzváltó elleni rablás jelen pillanatban rendelkezésre álló iratait szerezze be. Mint ismert, Kaiser tagadja, hogy a rabláskor ott lett volna Móron, hiszen állítása szerint, ő akkor éppen a 2002. május 11-én, Eisenstadtban végrehajtott rablás utolsó mozzanatait szervezte.
A tárgyalás holnap a tanúk meghallgatásával folytatódik. (X-Press/stop.hu)

Akár öt év börtönt is kaphat Magyar Péter, ha beigazolódik a bennfentes kereskedés gyanúja