Sztrájkolnának elmaradt munkabérük miatt a DAM Energy dolgozói

A DAM Energy (DE) Kft. dolgozói tegnap petíciót adtak át a cég ügyvezetésének. Ebben három hónapja elmaradt bérük kifizetését követelik. Kilátásba helyezték, hogy amennyiben szeptember 8-ig érdemben nem lép a tulajdonos az ügyükben, akkor a sztrájktól sem riadnak vissza.

MNO
2004. 09. 01. 8:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legfőbb tulajdonos a Mátraholding (MH) Rt., amely tavaly március óta a DAM felszámolója. Kovács János felszámolóbiztos, az MH vezérigazgatója a Napi Gazdaságnak úgy nyilatkozott: „várhatóan ezen a héten minden rendeződhet”. Hozzátette: hamarosan pont kerülhet annak az adásvételi szerződésnek a végére, amelynek értelmében a DAM Steel Rt. Működő vagyontárgyai a Dunaferr Rt. érdekeltségébe tartozó Európahíd Rt. tulajdonába kerülnek. Ugyanakkor éreztette: nem számított arra, hogy a lassan több, mint két hónapja tartó tárgyalások finomítása eddig elhúzódik. A tegnapi munkásgyűlésen a DE dolgozói arra lettek volna kíváncsiak, mikor kapják meg fizetésüket, mi a szándéka velük a tulajdonosnak, hány embert akar majd alkalmazni. Mindezekre azonban nem kaptak választ. Sámoly György, a DE ügyvezetője a lapnak azt mondta: továbbítja a dolgozók felvetését a Mátraholding vezetése felé. (Napi Gazdaság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.