Szerinte persze Kerry megválasztásának is megvan a maga kockázata, ugyancsak európai nézőpontból. Tudniillik, mint ahogy a demokrata jelölt a Bush-sal folytatott tévé vitában hangoztatta, ki akarja vonni az amerikai csapatokat Irakból, viszont helyükre szövetséges országok katonáit helyeztetné el.
Bármilyen nagy nyugat-európai jóindulat övezné is Kerryt elnökségének kezdeti időszakában, Németország és Franciaország még az ő kedvéért sem fogja föladni elvi álláspontját, és nem lesz hajlandó csapatokat állomásoztatni Irakban.
Ettől függetlenül John Kerry a jelek szerint újfajta, az európai szövetségesekkel szemben megértő, és a velük való együttműködésen alapuló nemzetközi politikát kíván folytatni. Valószínűleg nem vinné Amerikát kalandokba Iránnal, Észak-Koreával szemben, így hát az európai nemzetek számára mindent egybevetve kevesebb kockázatot jelentene, mint ha folytatódna az európaiaktól való távolságtartáson, és egyoldalú lépéseken alapuló Bush-féle külpoliltika – mondta a nevének elhallgatását kérő német tisztségviselő.

Így szabaduljon meg a nyesttől a padláson