Formula–1: a Honda megvásárolja a BAR-t?

Nem kizárt, hogy a Honda megvásárolja a BAR versenyistállót a 2006-os esztendő után, mikor a Formula-1-ben tiltólistára kerülnek a dohányreklámok, vallotta be a japán cégóriás szakembere, Shoichi Tanaka – adta hírül az f1hirek.hu

MNO
2004. 10. 11. 11:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy interjú keretein belül Tanaka úr elmondta, a Honda elsődleges célja az volt, mikor 2000-ben visszatért a Formula-1-be, hogy a technológiáját fejlessze és csiszolja, mintsem üzleti tevékenységet végezzen, ezért nem alapított saját versenyistállót.

Azonban pár éven belül a BAR-Honda jó eséllyel pályázhat a világbajnoki cím megszerzésére, és a Honda új kihívás elé néz. „Attól függően, hogy a csapat tulajdonosa, a British American Tabacco (BAT) miként dönt távozása felől, bármi megtörténhet” – mondta Tanaka.

A szakember rávilágított, hogy a Honda azzal a lépésével, hogy az elmúlt években teljes mértékben integrálódott a BAR-csapatba, óriási lépést tett a siker felé. Körülbelül 25 Honda-mérnök dolgozik jelen pillanatban a csapat brackley-i főhadiszállásán, az aerodinamikai, a szerkezeti, a mechanikai, a szimulációs és az abroncsokért felelős osztályon.

„Most már részesei egymásnak, így mostantól a BAR és a Honda megkülönböztethetetlen” – tette hozzá a csapat technikai igazgatója, Geoffrey Willis.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.