Göncz Kinga még nem tudja, mi lesz leendő tárcája elnevezése. Ismeretes: Gyurcsány Ferenc bejelentette, az esélyegyenlőség, a drog-, a szociális, az ifjúsági és a családügy egy minisztériumhoz fog tartozni. „Egy kicsit lehet, hogy még bonyolultabb lesz, nem tudom, nem tudjuk még” – fogalmazott a miniszter asszony tegnap újságíróknak. Arra a kérdésre sem tudott válaszolni, hol lesz az új minisztérium székhelye. A volt államfő lánya annyit mondott: a székhely központja valószínűleg az az Akadémia utcai épület lesz, ahol „a szociális terület van most”, de ez még további egyeztetést igényel. A tervek szerint három államtitkára lesz az új minisztériumnak: Teleki László, aki továbbra is a romaügyekért felelne, valamint Mesterházy Attila és Kórozs Lajos, a szociális bizottság elnökhelyettese. Göncz a szükséges törvénymódosításig a gyermek-, ifjúsági és sportminiszteri tisztséget tölti majd be, de az Esélyegyenlőségi Kormányhivatalban fog dolgozni, amely majd ebben a formában megszűnik.
Az Országgyűlés területfejlesztési bizottsága 11 igen szavazattal, nyolc tartózkodás mellett támogatta Kolber István regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszterjelölt kinevezését szombati ülésén. Kolber Istvánt Gyurcsány eredetileg belügyminiszternek akarta jelölni, de a szocialisták nyomására meg kellett tartania Lamperth Mónikát ezen a poszton, ezért a Nagy Sándornak szánt poszttal kellett beérnie az MSZP Somogy megyei elnökének. Kolber felügyeli majd a területfejlesztéshez szorosan kapcsolódó lakás- és építésügyet, valamint a turizmust.
A bizottság ugyancsak szombaton 11 igen és 10 tartózkodás mellett támogatta Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszterjelölt kinevezését. Képviselői kérdésre válaszolva Baráth Etele közölte, hogy véleménye szerint a közép-magyarországi régióban Pest megyét és Budapestet külön kell választani, ami gazdasági kérdés, ugyanakkor meg kell teremteni a főváros és agglomerációja közötti együttműködés jogi és szervezeti feltételeit. Elmondta: fontos, hogy 2006 végéig Magyarországon olyan régiók jöjjenek létre, amelyek alkalmasak lesznek önálló operatív programok lebonyolítására.
Kóka János gazdasági miniszterjelölt is megkapta a kormánypárti többség támogatását. Ellenzéki képviselőknek a jelölt pártkötődését firtató kérdésére azt válaszolta: nem pártpolitikához, hanem versenyképességhez és növekedéshez kötődő gazdasági szakembernek tartja magát. (Kókát Kuncze Gábor SZDSZ-elnök ajánlotta Gyurcsány figyelmébe.) Hozzátette, hogy vagyonnyilatkozatot tesz, minden gazdasági tisztségéről lemond, és kezelésbe ad, illetve értékesít olyan vagyonelemeket is, amelyek összeférhetetlenek a miniszteri pozícióval. Arra a kérdésre, hogy nyilvánosságra hozza-e a korábban az állammal kötött szerződéseit, elmondta: ezek transzparens és közbeszerzési eljárással született szerződések, és bár az üvegzsebtörvény szerint nyilvánosságra hozataluk az állami szereplő feladata, ő ehhez személyesen is minden esetben hozzájárul. A Sulinetről – amelyből cége bevételének fele származik – Kóka János úgy fogalmazott: büszke arra, hogy személyesen is részt vehetett a ciklusokon átnyúló program kidolgozásában. Ugyancsak ellenzéki kérdésre adott válaszában erősítette meg, hogy sem a paksi atomerőmű, sem a villamos művek privatizációját nem tervezik.
Bárándy megorrolt Draskovicsra.
Bárándy Péter eredményesnek tartja több mint kétéves igazságügy-miniszteri tevékenységét, úgy érzi, jó kompromisszumokat sikerült kötnie az igazságügy és az igazságszolgáltatás érdekében, távozásának fő oka pedig az, hogy a jövőben nem látja biztosítottnak a területen szükséges reformok finanszírozását. A távozó igazságügy-miniszter az MTI-nek nyilatkozva elmondta: a tárcának volt egy költségvetési igénye, amiről nyáron sikerült megegyezni Medgyessy Péter akkori miniszterelnökkel. „Úgy gondoltam, ez egy jogfolytonos kormány, ha egy megegyezés létrejött az alapvető projektek folytatásához minimálisan elegendő pénzeszközök biztosításáról, akkor ez a következő kormány idején is kötelező erővel bír. Nem így történt – jegyezte meg Bárándy Péter. – A másik ok, hogy szerintem nem helyes, ha a pénzügyminiszter a kormányülésen az Igazságügyi Minisztérium szakmai elképzeléséről véleményt formál, és ez alapján határoz, történetesen a pártfogó felügyeleti rendszer finanszírozhatóságáról. Álláspontom szerint ez a kormányban elfogadhatatlan” – fűzte hozzá.

„Másképp kellett volna” – újabb résztvevő kritizálta Magyar Péter meghívását a Női Sikernapra