Jogilag aggályos, hogy a 4 új csatorna beindítása csak a Média törvény megkerülésével lehetséges. Politikailag antidemokratikus, hogy a 4 új csatorna beindítását a Magyar Televíziónak egy olyan csonka kuratóriuma hagyta jóvá, amely a jelenlegi közvélemény-kutatások szerint a választásra jogosultak felét sem képviseli – áll a nyilatkozatban.
Gazdaságilag érthetetlen, hogy az Állami Számvevőszék lesújtó véleménye után, miért nem a Magyar Televízió pazarló gazdálkodásának rendbetétele az elsőszámú feladat, hanem egy nagyszabású, bizonytalan kimenetelű vállalkozás elindítása. A MEÚSZ tudni szeretné, hogy készültek-e tanulmányok arról, hogy a 4 új csatorna beindítása például hogyan hat majd a kicsi, de sérülékeny magyar médiapiacra, mely piaci szegmenst veszélyezteti leginkább ez a fajta agresszív térhódítás – hívja fel a figyelmet a MEÚSZ.
A MEÚSZ Elnökségének álláspontja szerint a jogi, a politikai, és a gazdasági aggályoknál már csak a szakmai és etikai kérdések súlyosabbak. Az adófizetők pénzéből fenntartott Magyar Televízió nézettsége gyenge, így sajnos nem látszanak azok a szakmai tartalékok sem, amelyekkel 4 új csatornát lehetne indítani úgy, hogy azok megfeleljenek egy közszolgálati intézménnyel szemben elvárható minimumnak – figyelmeztet a szövetség.

Kémbotrány: a szakértő szerint az akciót az ukrán titkosszolgálat politikai megrendelésre hajtotta végre