A tegnapi estére John Kerry jobb előjelekkel készült mint az első vitára: az Associated Press hírügynökség péntek reggeli közvélemény-kutatási eredménye 2-3 százalékos előnyt mutatott a javára az elnökkel szemben. A nyolc nappal ezelőtti vitát Kerry a legtöbb kimutatás szerint megnyerte, míg a keddi, az idei egyetlen alelnökjelölti vitában Cheney alelnök bizonyult valamivel jobbnak Edwards szenátor ellenében.
A vitavezető a nap folyamán a közönség 140 tagjától megkapta a 280 kérdést – egyet – egyet mind a két jelöltnek – és azokból állított össze 17 kérdést a két politikusnak. Mint eddig mindig, a közönség semmiféle módon nem fejezhette ki a véleményét a hallottakról, tapsolni is csak az elején és a végén lehetett.
Az előző dispután elkezdett iraki kérdést mind a ketten folytatták, nem sokat változtatva kialakult meggyőződésükön. Ellentétes álláspontot képviseltek többek között az afganisztáni rendezés, az abortusz, az őssejtkutatás, a hágai Nemzetközi Bíróság, az egészségügyi helyzet és a környezetvédelem szóba került kérdéseiben. Kerry előnyben részesítené a kétoldalú tárgyalásokat Észak-Koreával. Bush szerint célravezetőbb, ha a nagyhatalmak bevonásásval továbbra is több résztvevővel folynak a tárgyalások és Kerry álláspontját „naívnak és veszélyesnek” nevezte.
Kerry megkerülte a nyitókérdésre (hogy ő is „mindig a széllel együtt forgónak” tartja-e magát) adandó egyenes választ, Bush pedig az utolsó kérdésre (hogy melyik rossz döntését bánta meg) adandó választ „lépte” át. Mind a két elnökjelölt támadta a másik szavahihetőségét: Kerry szerint Bush mostani elnökválasztási kampánya „tömeges csalódást okozott” – angolul ez a meg nem talált iraki tömegpusztító fegyverekre utaló szójáték. Bush pedig egyszerűen kijelentette Kerryről, hogy „nem szavahihető” ember.
Az első vitához képest egy jobban felkészült és magabiztosabb Bush volt látható egy kicsit enerváltabb Kerryvel szemben, akit szemmel láthatóan meglepett az elnök lendülete. A felmérésekre egy napot még várni kell, de az eredmény valószínűleg döntetlen körüli lesz. A harmadik, és egyben az utolsó vitára október 13-án az arizonai Tempeben kerül sor, ahol újabb belpolitikai és gazdasági kérdésekről ejtenek majd szót.

Magyar Péter ezúttal a Magyar Nemzeti Bankot támadja, hogy elterelje a figyelmet a saját kényes ügyeiről