Noha decemberben javult a fogyasztói bizalmi index értéke, a lakosság az év utolsó hónapjában rosszabbnak látta pénzügyi helyzetét, mint novemberben – derül ki a GKI Gazdaságkutató Rt. által EU-támogatással készített felmérésből. A kutató megjegyzi: az index értéke (-24,3) 2004-ben e hónapban volt a legmagasabb. A GKI konjunktúra indexe (-17) azonban – noha szintén javult a novemberihez (-18,9) képest – az októberi szintet (-15,5) nem éri el.
Anyagi helyzetük tekintetében a fogyasztók a következő 12 hónapra nem vártak változást, az ország gazdasági helyzetét ugyanolyannak ítélték, mint az előző hónapban, viszont a következő egy év tekintetében enyhe javulást valószínűsítettek. Inflációs várakozásaik a novemberihez képest kissé csökkentek, a következő 12 hónapban viszont a decemberivel azonos ütemű áremelkedésre számítottak. Jelentősen mérséklődtek viszont a munkanélküliségre vonatkozó várakozásaik. A lakosság vásárlási kedve tovább romlott, s a következő évre vonatkozó várakozások szerint ezen a téren nem várható pozitív változás.
Magyarország hét régiója közül ötben javultak, kettőben pedig romlottak a fogyasztók várakozásai. A Dél-Dunántúlon és az Észak-Alföldön jóval az átlag felett, a Dél-Alföldön, Közép-Magyarországon és a Nyugat-Dunántúlon az átlagoshoz közeli mértékben javult a lakosság véleménye. Ezzel szemben Észak-Magyarország és a Közép-Dunántúl lakosainak véleménye érezhetően romlott az előző hónaphoz képest.
Az üzleti bizalmi index értéke 2004-ben a nyár elejétől kezdve romlott, s novemberben érte el mélypontját (-16,4). Decemberben (-14,5) a javulás ellenére még kedvezőtlenebbek voltak a várakozások, mint októberben (-11,7).
Az ipari várakozások javultak; különösen a következő időszakra vonatkozó termelési kilátások megítélése lett kedvezőbb, a rendelésállományoké stagnált, ezen belül az exporté romlott. A válaszadók szerint csökkent a saját termelésű készletek állománya. Az építőiparban az elmúlt hónapok termelésének és a rendelésállományoknak a megítélése, valamint a foglalkoztatási várakozások is romlottak. A kereskedelemben nem változtak a várakozások, az üzletmenetet rosszabbnak, megrendelési politikájukat viszont aktívabbnak érezték a válaszolók.

Hármas karambol az M15-ösön Rajkánál